young modern couple is irritated of christmas with christmas tree in background

Každý rok ten istý obraz. Naháňačky, stres a nervozita. Nič sa nestíha a nároky sú čoraz vyššie. Majú to byť sviatky pokoja, no koľké z vás sa práve v tomto období hádajú, škriepia, hnevajú? Výsledok je potom katastrofálny!

 

Do Vianoc ostáva už „len niekoľko mesiacov“…

..a v nákupných centrách spustili sviatočný ošiaľ. Veď kto by si nekúpil čokoládového Mikuláša alebo salónky s polročným predstihom? Už teraz si treba naplánovať, v akej farbe chcete mať stromček a o darčekoch ani nehovoriac. Na záver leta to vie človeka jednoznačne schladiť.

Do Vianoc ostáva už len niekoľko týždňov…

..a vy začínate premýšľať o darčekoch, vianočnej výzdobe a prípravách. Ale ostávate len pri rozmýšľaní. Veď to má čas…

Do Vianoc ostáva už len niekoľko dní…

..a nákupné centrá sa hemžia davmi tých, ktorí zúfalo zháňajú darčeky pre svojich blízkych. Je zaujímavé, že práve v čarovnom vianočnom čase ich nálada klesá na bod mrazu. U niektorých aj pod nulu. Skúste takýchto ľudí pozdraviť a reakciou vám bude len odutý ksicht. Skúste sa na takýchto ľudí usmiať a reakciou vám bude len odutý ksicht. Skúste takýchto ľudí na chvíľku zastaviť a reakciou vám bude len odutý ksicht. Prinajmenšom.

Do Vianoc ostáva už len deň…

..a doma to vyzerá, akoby tam spadla bomba. Narýchlo sa pečie asi päť druhov koláčov, pripravuje sa majonézový šalát, obaľuje ryba. Do Štedrého dňa platí prísny zákaz: „Nežerte to!“ – ktorý sa po Novom roku zmení na príkaz: „Jedzte to, veď sa to pokazí! Načo som to robila?!“

Do Vianoc ostáva už len pol dňa…

..a doma sa robia posledné poriadky. Jeden člen rodiny vysáva, zatiaľ čo druhý leští nábytok, tretí zdobí stromček a štvrtý sa len tak motá, lebo nevie, čoho by sa chytil. Tak si všetci iba navzájom zavadzajú a zrazu je dom pre toľkých ľudí malý. Každý získa od toho druhého titul debila alebo aspoň retarda.

Do Vianoc ostáva už len niekoľko hodín…

..a nálada doma „graduje“. Dva druhy koláčov prihoreli, lebo akosi nikto nemal čas dávať na ne pozor. Rybu zožrala mačka, ktorá sa podujala na úlohu ochutnávača. Trocha to ale neodhadla… Poslednou nádejou je vianočný šalát. Ten sa vydaril. V tom však tkvie to najväčšie nebezpečenstvo, pretože všetci sú hladní, vystresovaní a maškrtní…

Štedrý deň je tu!

Prihoreté koláče na táckach sa hrajú na kakaové. Rybie filety sa tvária ako kapor a rapídne zmenšené množstvo majonézového šalátu je zúfalo doplnené narýchlo prikrájanými kyslými uhorkami a zemiakmi. No nič, tento rok sa opäť spolieha na oblátky s medom. Aspoň tie budú pravé a ničím nenarušené.

Všetko je pripravené

Vianočné dobroty sú na stole, hrajú vianočné koledy. Plamienok sviečky sa snaží navodiť pokojnú sviatočnú atmosféru. Darčeky pod stromčekom čakajú na prekvapený a šťastný výraz tvárí, ktorý konečne nahradí ten odutý. Iba žeby nie…

Foto: depositphotos.comn| GIF: Giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Som mladá žurnalistka, ktorej hlavnou životnou náplňou a zmyslom je písanie. Okrem toho rada čítam, cestujem a venujem sa atletike. Svojimi článkami sa snažím prinútiť čitateľov zamyslieť sa nad určitými problémami, ale rovnako tak ich i rozosmiať :)