To, kedy ste narodená a v akom znamení, má vplyv na množstvo životných aspektov. Znamenie určuje hlavné črty vašej povahy, prirodzené reakcie či atmosféru, ktorú okolo seba vytvárate, ale taktiež tú, ktorá vplýva najviac na vás. Keďže prevažnú časť voľného času človek trávi práve doma, je dôležité, aby sa obklopil farbami, ktoré na neho majú priaznivý vplyv.

Samozrejme, neznamená to, že teraz máte premaľovať alebo prerobiť celý byt či dom. Je to možno práve skôr o doplnkoch, pretože tie vedia často úplne zmeniť dojem z celého priestoru. Poďme sa teda pozrieť na jednotlivé znamenia a im prislúchajúce farby.

Vodnár – tmavomodrá

Večne zasnený idealista, ktorý miluje nové nápady a priam šokujúcu originalitu. Modrá farba upokojuje, a to je pre rýchleho vodnára mimoriadne dôležité. Navyše stimuluje myslenie a koncentráciu.

Ryby – belasá

Bezstarostná veselosť, povznášajúca bdelosť či príjemné ticho, práve tieto prívlastky by mohli patriť belasej farbe. Pre veľmi komplikované ryby je táto farba ideálna do priestoru, kde trávi najväčšiu časť dňa.

Baran – červená

Mnohí si myslia, že červená je agresívna farba, ktorá podnecuje hádky a stres. Pravdou však je, že ide o veľmi optimistický odtieň, ktorý nabáda k aktivite a pohybu. Pre silného a vášnivého barana ako stvorená.

Býk – zelená

Farba zdravia, rovnováhy a navyše pomáha pri nespavosti. Zelené kontrasty môžete doplniť do priestoru aj prostredníctvom rastlín. Vytrvalý a realistický býk to určite ocení.

Blíženci – sivá

Neutrálna, upokojujúca farba, ktorá však potrebuje, aby ste ju doplnili inými odtieňmi. Presne ako blíženci, ktorí sú pokorní, živí, avšak často nepochopení.

Rak – biela

Citliví a rodinne založení raci milujú domácu pohodu. Pocit bezpečia je pre nich kľúčový, a to je dôvod, prečo práve biela. Je to farba čistoty a jasnosti. Má schopnosť otvoriť priestor, ale taktiež môže pôsobiť sterilne až depresívne ak to preženiete. Preto je vhodné na steny povesiť obrazy, plagáty alebo ich pomaľovať nejakým zaujímavým vzorom.

Lev – žltá

Lev je silné a veľkorysé znamenie, ktoré žlté odtiene inšpirujú a motivujú. Žltá farba podporuje komunikáciu, pozdvihuje náladu a uvolňuje. Preto sa nebojte oživiť svoj domov touto krásnou, energickou farbou.

Panna – béžová, hnedá

Príjemná panna so zmyslom pre poriadok a detail vyžaduje práve hnedú či béžovu. Pôsobia totiž pokojne, čisto a útulne.

Váhy – fialová

Fialová je zmesou červenej a modrej farby, preto v sebe kombinuje vlastnosti oboch týchto odtieňov. Váhy zosobňujú lásku, krásu a jemnosť, preto aj táto farba by mala priestor zjemniť a zahaliť akousi hmlou príťažlivosti.

Škorpión – čierna

Čiernu by sme mohli považovať za depresívnu či temnú, no v skutočnosti pôsobí vznešene a elegantne, rovnako ako aj škorpión. Toto znamenie vyžaruje silnú energiu, odvahu a samostatnosť.

Strelec – zlatá

Vysoké ideály, široký rozhľad a určité tajomno charakterizuje práve toto znamenie. Zlatá farba dokáže tieto vlastnosti podporiť a pritiahnuť úspech či pochopenie.

Kozorožec – tmavohnedá

Poctivý a vytrvalý kozorožec potrebuje trošku pokoja a priestoru na premýšľanie. K týmto pocitom ho určite povedú zemité farby, ktoré utlmujú priestor a pôsobia veľmi príjemne.

Foto: Instagram