Na Slovensko konečne dorazili vakcíny proti šíriacemu sa Covidu-19, a tak sa od soboty začalo očkovanie, ktoré bolo možné sledovať online. Okrem iných vládnych politikov išla príkladom aj hlava štátu Zuzana Čaputová – tá sa občanom prihovorila prostredníctvom sociálnych sietí.

Útok proti koronavírusu na Slovensku započal v sobotu, kedy bol v našej krajine v boji s nákazou Covid-19 celkom ako prvý zaočkovaný uznávaný infektológ Vladimír Krčméry. Jeho kroky okrem poslancov národnej rady, zástupcov vlády a konzília odborníkov nasledovala aj prezidentka Zuzana Čaputová.

,,V najťažšej chvíli celej pandémie prichádza najdôležitejšia správa – prvá várka vakcíny je dostupná aj na Slovensku. Rozumiem obávam ľudí. No tak, ako aj v živote mnohokrát pred tým, aj teraz dôverujem medicínskym autoritám. V súlade s nimi považujem vakcínu za jedinú cestu, ako poraziť vírus a vrátiť naše životy do normálu. Prijala som preto ponuku ministra zdravotníctva a po zdravotníkoch z prvej línie som sa dnes dala zaočkovať,“ uvádza hlava štátu na sociálnych sieťach po tom, čo vakcínu prijala a išla tak príkladom celému národu.

,,Verím, že túto možnosť v najbližších dňoch a týždňoch využije čo najviac ľudí, od ktorých záleží naša bezpečnosť, zdravie a naše životy. A že ju tiež maximálne využijú ľudia z rizikových skupín, u ktorých je vysoký predpoklad ťažkého priebehu ochorenia,“ Zuzana Čaputová do občanov vkladá dôveru a dúfa, že vakcinácia nespustí ďalší politický boj.

,,Vnímam tendenciu zneužívať obavy ľudí z niečoho nového na ďalšie rozdeľovanie spoločnosti a želám si, aby vakcinácia bola naším spoločným úsilím, naším prejavením solidarity a nie zdrojom sporov. Od množstva ľudí, ktorých presvedčia odborné argumenty vedcov, lekárov a ďalších autorít, totiž bude záležať miera získanej kolektívnej imunity a čas, keď budeme znovu môcť žiť, ako sme žili predtým,“ najvyššia ústavná činiteľka v závere dodáva, že dúfa, aby naše odopieranie počas dlhých 10-tich mesiacov nevyšlo na zmar.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook – Zuzana Čaputová  | Foto: Facebook – Zuzana Čaputová, YouTube – Politikum