Vždy dokonale upravená a nalíčená. To je Kim Kardashian, ktorá sa na verejnosti snaží prezentovať len v tom najlepšom svetle, i keď niekedy viac odhalená ako zahalená. Najnovšie však svetová ikona obnažila svoju tvár a ukázala sa tak, ako ju boh stvoril. Aj s nedostatkami plynúcimi z nepríjemného kožného ochorenia.

Jedným z najčastejších kožných ochorení je psoriáza, ktorá nie je, bohužiaľ, cudzia ani veľkému množstvu Slovákov. Zdravotný problém, charakteristický nadmernou tvorbou a následnou obnovou kožných buniek, postihuje najmä lakte, brucho, kolená, chodidlá, hlavu či nechty.

Psoriázou trpí aj svetoznáma hviezda Kim Kardashian, ktorá si ale jej prejavy na koži doposiaľ stále maskovala. Nikto by tak nepovedal, že pod nemalou vrstvou make-upu môže kráska skrývať začervenané plôšky, často sprevádzajúce poriadne svrbenie.

38-ročná modelka a influencerka, ktorú na Instagrame sleduje 130 miliónov fanúšikov, sa rozhodla, že vyjde doslova s kožou na trh. Kim totiž zverejnila video zobrazujúce detailné zábery na svoju prekvapivo nenalíčenú tvár, a to vrátane malých fliačikov. Svojím krátkym záznamom tak určite príjemne šokovala všetkých fanúšikov a zároveň dodala sebadôveru a podporu ostatným ľuďom bojujúcim s týmto častým, avšak nepríjemným ochorením.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

 

Zdroj/Foto: Instagram/kimkardashian, YouTube