Ošiaľ medzi nákupnými maniačkami na východnom Slovensku spôsobila facebooková fotografia, ktorú uverejnila nespokojná zákazníčka butiku predávajúceho luxusné kúsky. Žena nemohla uveriť vlastným očiam, keď sa jej zo značkovej topánky odlepila vnútorná vložka. To, čo našla pod ňou, zaiste nečakala.

Je viac ako pravdepodobné, že ak si kupujete kabelku na bulharskej pláži alebo voňavku od pofidérneho obchodníka na vlakovej stanici, od originálu bude mať produkt poriadne ďaleko. O kúpe značkového tovaru vás ale ľahko dokáže presvedčiť vysoká cena či nákup v kamennej certifikovanej predajni.

O tom, že ani tento postup nie je celkom stopercentný, sa na vlastné oči presvedčila nespokojná zákazníčka, keď sa jej z topánky odlepila vnútorná vložka. Nasledoval neskutočný šok, pretože pod názvom známej značky sa objavil „noname“ brand pripomínajúci skôr nápis z čínskeho obchodu alebo poľskej tržnice. Obuv si pritom zakúpila v známom nákupnom centre.

fejk topánka

„Stane sa ze sa vam odlepi vnutorna vlozka z topanky …“, komentuje nepríjemnú skúsenosť zákazníčka na svojom facebookovom profile. Pod fotografiou sa okamžite začali množiť desiatky emotívnych reakcií rozhnevaných žien.

Samotná kauza nenechala chladným ani vedenie obchodu, ktorého sa obvinenie týka. Luxusná predajňa s dlhoročnou tradíciou, sídliaca v metropole východného Slovenska, celú vec považuje za špinenie dobrého mena a povesti. Na svojej fanpage uviedla nasledovné: „…mohli sme urobiť viac, ale komu by napadlo kontrolovať všetky podrážky pri značkových topánkach a pri dlhoročnom partnerstve s renomovaným partnerom? Ani teraz nevieme, ako sme tomuto konkrétnemu prípadu mali predísť, ale prijmeme prísnejšie opatrenia ako tovar v budúcnosti ešte dôkladnejšie kontrolovať.“

fejk topánka

Svoju chybu ale predajňa v zásade odmieta a odvoláva sa aj na vyjadrenie samotnej majiteľky zahraničnej spoločnosti, ktorej topánky sa stali predmetom sporu. Tá tvrdí, že omyl nastal na ich strane, keď sa pochybilo pri vkladaní vložky do topánky. Pracovník fabriky jednoducho poplietol vložky do obuvi, tvrdí v skratke cudzinka, ktorá dodáva tovar pre košickú predajňu.

Pochybenie ale vrhá veľmi zlé svetlo na slovenský trh so značkovým tovarom. Nielenže pestrosť ponuky tovaru je nižšia a ceny neporovnateľne vyššie ako u našich susedov, ale opäť sa potvrdilo, že na Slovensku zrejme výrazne „kríva“ aj kvalita tovaru, ktorý je k nám dovážaný.

Zdroj/Foto: Facebook