Aj vy patríte k tým, ktoré si s príchodom Nového roka pripravujú predsavzatia, na ktoré po týžni zanevrú či zabudnú? Kašlite na záväzky, váš rok môže byť lepší, krajší a úspešnejší vďaka týmto pravidlám, ktoré by ste mali dodržiavať po dňoch, týždňoch, mesiacoch a rokoch.

 

Dajte si kompliment

Keďže do zrkadla sa pozeráte každé ráno, pri líčení alebo vytláčaní si bubákov, zapojte do svojho ranného skrášľovacieho programu aj čosi pre krajšiu dušu. Pozrite sa do zrkadla a povedzte tej skvelej osobe, ktorej odraz na vás pozerá, niečo pekné.

Neporovnávajte sa s inými

Nerobte to! Vo svojom okolí nájdete takmer vždy niekoho, kto je od vás lepší či horší, alebo sa tak aspoň prezentuje. Máte svoje dobré, ale aj slabé stránky. K tej lepšej môže patriť aj to, že sa nebudete porovnávať, nie ste predsa krava na trhu.

Neanalyzujte svoj život, keď máte zlú náladu

Ak vás z času na čas prepadne zlá nálada, nesmerujte svoje prvé myšlienky na vaše životné neúspechy a sklamania. Povedzte si, že teraz na hĺbkovú analýzu svojho doterajšieho života nie je tá najvhodnejšia chvíľa.

Pomáhajte a robte život lepším tým ľuďom, ktorí toľko šťastia nemali

Medzi nami žijú aj ľudia, ktorí čakajú na pomoc od iných, pretože sa im nedostalo toľko priaznivých príležitostí pre jednoduchší život. Prispievajte na verejné zbierky, pošlite sms, ktorou môžete niekomu pomôcť, či odneste oblečenie do domovov, kde ho ešte využijú.

Spomaľte a z času na čas vypnite sociálne siete i internet

Poobzerajte sa okolo seba a skúste hľadať krásu v detailoch. Cestu do práce, čakanie na autobus či prechádzku si môžete spríjemniť hľadaním krásy okolo vás. Detský úsmev, pohľad na lásku starších ľudí, či otvorenie dverí staršej osobe vám môže spraviť deň krajším.

Buďťe vďačná

Neberte všetko ako samozrejmosť. Každý deň sa poďakujte za niečo, aj keď ste to doteraz považovali za bežnú a samozrejmú vec.

Usmievajte sa

Skúste spraviť zo svojho úsmevu vaše poznávacie znamenie. Usmievajte sa, aj keď vás naštve nejaký blbec. Zo začiatku to bude možno náročnejšie, ale časom si na svoj úsmev zvyknete tak, ako na blbcov okolo vás.

Veľa zdravia, šťastia a úspechov v roku 2017 pre všetky správne a dobré holky!

Foto: 3.bp.blogspot.com