Pohár kvalitného vína patrí neodmysliteľne k romantickej večeri či posedeniu s kamarátkami počas babskej jazdy. Červené, biele, ružové, suché, polosuché, sladké… na výber máme neskutočne veľa druhov vína rôznych značiek, odrôd, no každá máme jedno obľúbené, ktoré nás nikdy nesklame. Ak však rady experimentujete, určite spozornite všetky svoje zmysly. Na trh sa čoskoro dostane naozaj netradičné víno, ktoré nemá žiadnu konkurenciu, pretože svojou modrou farbou sa stáva jediným na trhu.

Modré víno vymyslela španielska spoločnosť Gik v spolupráci so španielskou univerzitou a odborníkmi na víno. Tento mok obsahuje červené aj biele bobule z rôznych odrôd hrozna po celom Španielsku. Modrú farbu má vďaka pigmentu, ktorý sa nachádza v hroznovej šupke. Modré víno sa čoskoro dostane do predaja v celej Európe, cena za jednu fľašku by sa mala pohybovať okolo 8 libier. Už si len počkať na tú chuť. :-)

1

2

5

3

4

Foto: Boredpanda

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.