Je tomu iba zopár hodín, čo svet obletela tragická správa o úmrtí jedného z najpopulárnejších spevákov svetovej hudobnej scény. Za smrťou Chestera Benningtona, lídrom kapely Linkin Park, stojí množstvo otáznikov, avšak mnohí sa domnievajú, že hudobník nedokázal zniesť stratu svojho blízkeho priateľa Chrisa Cornella.

41-ročný spevák Chester Bennington zarmútil fanúšikov po celom svete, keď sa 20. júla 2017 rozhodol dobrovoľne opustiť svet obesením. Sympatického hudobníka s veľkým hlasom a otca šiestich detí našli v súkromnej rezidencií v Los Angeles, kde už, žiaľ, nejavil známky života. Aj keď sa mnohí fanúšikovia zo začiatku domnievali, že ide len o nemiestny žart či promo k novej skladbe ,,Talking To Myself”, informáciu o smrti Chestera potvrdil prostredníctvom sociálnej siete Twitter aj jeho kolega Mike Shinoda: ,,Som šokovaný, zlomený, ale je to pravda. Oficiálne vyhlásenie vydáme tak skoro, ako ho budeme mať.”

Kým najbližšia rodina, priatelia, ale ani fanúšikovia nedokážu pochopiť, prečo sa obľúbený spevák rozhodol navždy skoncovať so svojim životom, mnohí predpokladajú, že jedným z dôvodov môže byť smrť jeho blízkeho priateľa Chrisa Cornella († 52). Frontman kapely Audioslave, ktorý zomrel iba pár hodín po odohraní koncertu v Detroite, bol Benningtonovým blízkym priateľom. Po jeho smrti sa Chester uzavrel do seba a Cornellovi napísal prostredníctvom Twitteru otvorený list. Spevák jednej z najpopulárnejších kapiel súčasnosti sa obesil 20. júla, práve v deň, kedy by sa jeho priateľ Chris Cornell dožil 53. narodenín.

,,Minulú noc sa mi snívalo o Beatles. Zobudil som sa na to, ako mi v hlave hrá Rocky Raccoon a ja som sa sústredil na tvár mojej ženy. Práve mi povedala, že moj priateľ zomrel. Len som plakal a hlavou mi prúdili myšlienky na teba. Stále plačem so smútkom a vďačnosťou, že som s tebou a tvojou rodinou mohol zdieľať pár veľmi špeciálnych chvíľ. Inpšpiroval si ma v mnohých veciach, o ktorých si ani nevedel. Tvoj talent bol čistý a bezkonkurenčný. Tvoj hlas bola radosť aj bolesť, hnev aj odpustenie, láska aj bolesť srdca, všetko v jednom. Predpokladám, že to všetko, čo všetci sme. Pomohol si mi to pochopiť. Pozerám video, v ktorom spievaš “A day in the life” od Beatles a myslím na svoj sen. Rád by som si myslel, že si mi svojím spôsobom dával zbohom. Neviem si predstaviť svet bez teba. Modlím sa, aby si v budúcom živote našiel pokoj. Všetku svoju lásku posielam tvojej žene a deťom, priateľom a rodine. Ďakujem ti, že si mi dovolil byť súčasťou tvojho života. So všetkou láskou tvoj priateľ,” napísal Chester v otvorenom liste, ktorý zverejnil na sociálnej sieti Instagram.

Zdroj: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk