Veronika Ostrihoňová sa vďaka svojmu verejnému vystupovaniu a práci redaktorky dočkala tohtoročného ocenenia Osobnosti televíznej obrazovky. Mediálny vplyv sa najnovšie rozhodla opäť využiť na upozornenie liečby choroby, ktorej príčina dodnes nie je známa.

Skleróza multiplex je chronické ochorenie centrálnej nervovej sústavy častejšie postihujúce práve ženy. Napriek tomu, že ním trpí nespočetné množstvo ľudí, sa lekárom dodnes nepodarilo zistiť príčinu jeho vzniku a liečba stojí nemalé peniaze.

Práve preto sa Veronika Cifrová Ostrihoňová rozhodla prehovoriť k státisícom fanúšikom, aby nielen upozornila na túto tému, ale i poprosila dobrých ľudí o pomoc. Už tretí rok som súčasťou kampane na podporu ľudí so sklerózou multiplex, uvádza spočiatku.

Stretla som sa s týmto ochorením najprv cez mamu, detskú neurologičku, ktorá ho diagnostikuje, známa moderátorka opísala svoje spojenie s daným ochorením a následne aj jeho príznaky. „Často pripomínajú únavu, prepracovanie či stres. Môže to byť zápal očného nervu, závraty či tŕpnutie končatín.

Dôvodom Ostrihoňovej verejného prehovoru bol fakt, že sa pred krátkym časom zúčastnila pomoci osobám trpiacim týmto ochorením.Vymaľovanie tašiek nikomu nepomôže sa vyliečiť. No aj takto môžeme zdôrazniť, že na ľudí so sklerózou multiplex myslíme,” zamyslela sa pod záberom z danej akcie.

Pre viac správ SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK! Nájdete ho >>>TU<<<

Ak sa chcete dozvedieť o tejto chorobe viac či pomôcť, choďte na spolumozeme.sk,” dodala na záver k spolupráci, ktorú podporili aj ďalšie známe tváre, ako herečka Karin Haydu, moderátorka Kvetka Horváthová, herec Juraj Kemka či spevák Thomas Puskailer.

Danú myšlienku podporila aj Karin Haydu a iné známe tváre
Herec Juraj Kemka
Moderátorka Kvetka Horváthová
Spevák Thomas Puskailer

View this post on Instagram

Už tretí rok som súčasťou kampane na podporu ľudí so sklerózou multiplex. Stretla som sa s týmto ochorením najprv cez mamu, detskú neurologičku, ktorá ho diagnostikuje. Pozor, pri skleróze multiplex sa nezabúda. Je to chronické ochorenie mozgu a miechy, ktorého príčina nie je ešte celkom objasnená. Čím ale máme viac poznatkov, tým viac sa predpokladá, že príčinou sú patologické autoimunitné pochody. Postihuje predovšetkým mladých dospelých (18- 30 rokov), ale vyskytuje sa i v detskom a neskoršom veku. Častejšie ňou trpia ženy. . Prichádza zväčša bez varovania, príznaky sa niekedy objavia po prekonaní vírusového infektu. Často pripomínajú únavu, prepracovanie, či stres. Môže to byť zápal očného nervu, závraty, či tŕpnutie končatín. . Vymaľovanie tašiek (ešte mojimi ľavými rukami) nikomu nepomôže sa vyliečiť. No aj takto môžeme zdôrazniť, že na ľudí so sklerózou multiplex myslíme, že sú neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti, a nechceme, aby sa niekde skrývali. . Ak sa chcete dozvedieť o tejto chorobe viac, či pomôcť, choďte na spolumozeme.sk – pripadne prispejte o.z. Nádej, ktoré sa stará o ľudí so sklerózou multiplex. EDIT: Ak Vás téma zaujíma, zaujímavo o nej hovorí napríklad americká herečka Selma Blair, ktorá ochorením trpí. . . . #neskryvajsa #vystupzradu #spolumozeme #sklerozamultiplex #multiplesclerosis #awareness #help #tolerance

A post shared by Veronika Cifrová Ostrihoňová (@veronikaostrihonova) on

Zdroj/Foto: Instagram/VeronikaOstrihonova, Spolumozeme