Celý svet vrátane Slovenska sa snaží zmieriť s prísnymi opatreniami, ktoré zavádzajú jednotlivé vlády kvôli neustále sa šíriacemu koronavírusu. Kým ešte nedávno sa zdalo, že sa život vracia do starých koľají, 14. septembra prišlo vytriezvenie – do platnosti vstúpili nové nariadenia hygienikov. Tie sa týkajú aj svadieb, čo pobúrilo množstvo párov, pripravujúcich sa v blízkej budúcnosti na svoj veľký deň. Slovenka Erika sa na ich reakcie ďalej nedokáže prizerať.

Dvojice, ktorým by mali v najbližších týždňoch zazvoniť svadobné zvony, majú nervy v koncoch. Od 1. októbra totiž vláda povoľuje svadby s maximálne 30-timi hosťami. Mnohí sa preto rozhodli pridať k petícii, prosiacej nášho premiéra, hlavného hygienika a všetkých, ktorí rozhodujú o protipandemických opatreniach na území Slovenskej republiky, aby prehodnotili svoj zámer. ,,Žiadame, aby sa svadby, ktoré sme tak dlho plánovali a chystali mohli uskutočniť s hosťami do 150 ľudí, prípadne aspoň 100 ľudí,” stojí v Petícii za zachovanie svadieb do 150 ľudí.

Erika Mokrý, Slovenka žijúca na juhu Francúzska v Montpellier, sa na aktuálnu situáciu pozerá tak trochu inak, veď napokon rovnaký názov nesie aj jej blog, ktorému sa začala venovať po tom, ako jej diagnostikovali rakovinu prsníka.

,,Keď mi pár dní pred svadbou vypadali vlasy, revala som ako malé dieťa. Tá krivda, ktorú som cítila, tá bezmocnosť z toho, že mám len 28 a rakovinu prsníka, bola šialená.
A do ešte väčšieho šialenstva ma privádzal pocit, že si beriem muža, muža mojich snov a života a ja mu svoje áno poviem v stave, v akom som bola. A on je s tým stotožnený, miluje ma a chce ma takú aj onakú, s dvoma kozami aj s jednou, s vlasmi aj bez nich.
Nikomu tento pocit zažiť neprajem. Nie ten, že si vás berie ten najlepší muž na tejto planéte. Ale ten, že sa ako človek sám v sebe boríte s tým, že či je to správne, či mu tým nezničíte život,” na Instagrame začala spomínať na svoj významný deň autorka blogov, ktorých cieľom je ľuďom ukázať, že rakovinou život nekončí.

,,Brali sme sa na úrade. Na kostol a prípravy nebol čas. Lebo viete, keď máte rakovinu, ste radi, že ste… tu a teraz, s tým a tými, koho milujete, s tými, ktorí milujú vás. Nepotrebovali sme okolo nášho áno veľké cerémonie. Potrebovali sme si ho len povedať, zoficiálniť a žiť. Ako pán a pani. A boli sme šťastní, že sme to stihli. V kruhu najbližších. Lebo aj o tom svadba je. Byť s vašou polovičkou, vašim druhým ja a cítiť tu silu okamihu, ktorá je,” pokračuje vo svojom svadobnom príbehu Erika, z ktorej slov naskakujú človeku zimomriavky.

,,Verte či nie, keď tam stojíte, držíte sa za ruky a dívate jeden druhému do očí, je vám jedno či je tam 50 alebo 150 ďalších ľudí. Ten okamih je len vás a o ňom.
Ďakujem ti môj milý Trapko, že si mi pred viac ako 3 rokmi nedovolil odísť a smela som sa stať tvojou ženou. Hoc to bolo inak, ako sme si naplánovali. Človek mieni, život mení…
Ďakujem, že sme to my dvaja stihli. A tam hore pozdravujem tých, ktorým som na svadbu prísť nestihla. Nieže by som nechcela. No život to zariadil inak… Ale sľubujem, raz si s vami všetkými zatrsám. Ale prosím, dajte mi ešte načas,” potom, ako inšpiratívna a silná kráska prehovorila k ľudu, prihovorila sa aj svojim kamarátom do neba. Následne priznala, že mieri práve k spomínanej petícii.

,,Viete, dámy, je jedno, koľko ľudí budete mať na svadbe. Dôležité je niečo úplne, ale úplne iné. A napríklad aj to, že vy ešte môžete. Iné to už nestihli. A verte či nie, im by bolo jedno, že tam môžu mať max 30 ľudí.
A nie, nevymýšľam, ja som také nevesty poznala. Áno poznala…. minulý čas od slovesa poznať,” smutne ukončila Erika, ktorá sa však v súkromí aktuálne teší z toho, že sa so svojím milovaným manželom čoskoro stanú rodičmi. Srdečne gratulujeme!

Zdroj/Foto: taktrochainak.sk, Instagram/tak_trocha_inak