Nevie, čo viac od radosti? YouTuber Expl0ited je na internete známy svojimi videami, do ktorých veľmi rád zapája i bežných fanúšikov. Z nich však tvoria väčšinu najmä ľahko ovplyvniteľné malé deti, ktoré si ,,iróniu” nedokážu vždy vysvetliť tým správnym spôsobom.

V jednom z videí, kde Expl0 komunikuje s fanúšikmi prostredníctvom chatovacej služby, si môžete všimnúť jeden zaujímavý moment, kedy sa malý chlapec pýta, či si môže YouTubera odfotiť. Ten súhlasí pod podmienkou, že chlapec vytiahne káble z elektrickej zásuvky, nachádzajúcej sa za ním, a vopchá tam vidličku. Sekundy hrôzy začínajú vtedy, keď chlapec odloží notebook a chystá sa príkaz splniť. Našťastie ho v poslednej chvíli Expl0ted zastaví a vysvetlí mu, že šlo len o nemiestny vtip.

Ako by však reagoval v prípade, keby mladý fanúšik jeho príkaz vykonal? I vtedy by šlo stále len o žart? Tak ako je potrebné učiť deti obozretnosti vonku na ulici, treba ich viesť k zodpovednosti i na internete, aby neverili všetkému, čo im kto povie.

Video si pretočte na 1:10

Zdroj|Foto: YouTube, Instagram