Nie je pekné, čo je pekné, ale čo sa komu páči. Desaťnásobne to platí v modelingu, kde sú stereotypy o ženskej kráse už dávno zrúcané. A hoci  vychudnuté modelky ešte stále ovládajú módne móla, viac priestoru už dostávajú aj plnoštíhle krásky.

Prečo sú moletnejšie modelky stále viac populárne? Pretože ženy, ktoré nie sú len kosť a koža, sú pre mnohých mužov príťažlivejšie. Skúste sa spýtať toho vášho, či sa mu napríklad skutočne páčia štíhle nohy modelky Nicol Matulainovej.

Aj dámy začali v poslednej dobe obľubovať diela módnych návrhárov, ktoré môže nosiť bežná smrteľníčka, navyše na zdravo vyzerajúce kočky sa oveľa lepšie pozerá. Ak žena dokáže oblejšie krivky premeniť na prednosť, dodá to sebavedomie aj potenciálnym zákazníčkam módnych domov. Preto nielen svetoví, ale i slovenskí návrhári stále častejšie menia kritériá pre výber modeliek na prezentáciu svojich prác.

Výber XXL modelky

Výber nie je o nič jednoduchší ako u „vyziabnutých“ kolegýň. Samozrejme, odpadá hlavné kritérium mier 90-60-90, meter totiž musí na prsiach aj bokoch namerať 100 – 105 cm, pričom v páse by takáto modelka mala mať približne 70 cm. Z toho vyplýva, že najžiadanejšia je postava typu presýpacích hodín – slovom krv a mlieko :-), avšak výška minimálne 170 cm musí byť dodržaná.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ak by ste tipovali, že medzi tzv. „curve models“ patria vyslovene tučné ženy, vyvedieme vás z omylu. Radia sa sem krásky už od konfekčnej veľkosti 38! Hornou hranicou je potom č. 46.

Slovenské krásky

Bratislavská modelingová agentúra Mix Model Management má v ponuke, ako už jej názov napovedá, všetky typy dievčat, avšak jednou z najvýraznejších spomedzi nich je 20-ročná Kristy Kúdelková s konfekčnou veľkosťou 42 – 44.

Veľkosťou 42 sa pýši Bronislava Mišúrová (18), ktorá pochádza z okolia Považskej Bystrice

A tie svetové

Napriek svojim krivkám je už roky milovaná Ashley Graham (30), ktorú si návrhári vyberajú pre predvádzanie XXL bielizne.

Za Ashley nezaostáva ani britská modelka Candice Huffine.

Krása je relatívna, posúďte sama, ktorá z týchto žien je najpríťažlivejšia. Tá celkom napravo alebo tá naľavo?

Foto: Instagram/jazzfass, mix_model_management, kudelkoo, beemarshal, ashleygraham, candicehuffine, lucianaazevedo.p