Martina Kmeťová alias Tina sa pred rokom po dlhšej hudobnej pauze vrátila na scénu, aby opäť tešila fanúšikov skvelými skladbami s jej nezameniteľne zamatovým hlasom. Najnovšie práca exotickú krásku spojila s hercom Tomášom Maštalírom, ktorý sa v pozícii speváka ocitol vôbec po prvýkrát. Za všetko môže film Známi neznámi.

Do slovenských kín mieri komédiálna dráma s trpkou príchuťou Známi neznámi, ktorá je adaptáciou svetoznámej predlohy snímky Úplní cudzinci (Perfetti sconosciuti). Hlavných úloh sa zhostili zvučné mená, ako Petra Polnišová, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Anna Kadeřávková, Sväťo Malachovská, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček a Tomáš Maštalír. Práve slovenský se* symbol sa podieľal aj na naspievaní titulnej piesne.

Od začiatku sme vedeli, že chceme hlboký mužský hlas, ktorý má v sebe emóciu a drámu. Jednoducho sme chceli hlas ošľahaný vetrom a takých hlasov nie je veľa. Osloviť Tomáša, ktorý vo filme hrá hlavnú rolu, bol môj nápad. Keď som mu volala, povedala som mu, že sa ho idem spýtať niečo, na čo nechcem, aby mi hneď odpovedal, lebo som predpokladala, že by mi povedal nie. Následne bol 30 sekúnd ticho a po 30 sekundách sa ma spýtal, prečo si myslím, že vie spievať. Na čo som mu odvetila, že si to nemyslím, ja viem, že spievať vie. Už prvotné demo s jeho hlasom bolo skvelé,“ na adresu hereckej hviezdy nadšene uviedla producentka filmu Wanda Adamík Hrycová, ktorá skladbu Jedno ráno „vzala“ autorovi hudby i textu Martinovi Fefemu Žúžimu.

„Pôvodne to mala byť pieseň pre Hex, ale Wande sa tak veľmi páčila, že sme sa dohodli, že jej ju prenechám do jej nového filmu. Mala však jednu podmienku. Aj keď je veľká fanúšička Hexu, chcela, aby skladbu naspieval niekto iný,“ prezradil člen skupiny Hex. Ten je vraj z výsledku unesený rovnako ako Tomáš a Tina, ktorá taktiež na pesničke participovala.

„Na spoluprácu s Tomášom som sa veľmi tešila, lebo ho roky vnímam ako sympatického a talentovaného herca. Tomáš má určite mnoho predností, ale jedna z najvýraznejších, ktoré môžem ako nezávislý pozorovateľ vnímať, je tá, že má neopísateľnú charizmu v hlase. To je častokrát väčšia výhoda ako mať nekonečný rozsah. Myslím, že ak by nahral jedno EP, s prehľadom si ho kúpim, lebo jeho hlas je balzam. Má charizmu, šarm a to sa nedá kúpiť ani natrénovať, Maštalírovi polichotila obľúbená speváčka so zlatom v hrdle. Z prekvapivého spojenia Tiny a Tomáša preto nemohlo vzniknúť nič iné ako zimomriavkový duet.

Tina & Tomáš Maštalír – Jedno Ráno

Zdroj: TS | Foto: TS, YouTube, Instagram/tinaslovakia, panprofesor.markiza