Ešte pred pár rokmi na nej útočili kvôli podozreniu z anorexie, ktorou trpela jej babička. Dnes sa 34-ročná dvojnásobná mamina Keira Knightley naširoko usmieva na fotografov a predvádza krásne zdravé telo, ktoré jej môžu závidieť aj omnoho mladšie slečny. Materstvo jej náramne pristane. Len sa pozrite, ako žiari!

Kráska známa najmä z filmov ako Piráti Karibiku, Pokánie či Pýcha a predsudok opäť raz prekvapila. Najskôr druhým pôrodom – keďže tehotenstvo tajila až do poslednej chvíle – a napokon svojou prítomnosťou na londýnskej premiére filmu Official Secrets (z angličtiny Oficiálne tajomstvá – film dosiaľ nemá oficiálny slovenský názov). V bielych kvietkovaných šatách pritom vyzerala priam étericky.

Keira Knightley mesiac po druhom pôrode.
Necelý mesiac po pôrode sa objavila na červenom koberci. Viditeľne žiari šťastním!

Neobyčajná herečka, obyčajná unavená matka

Keira, ktorá sa s manželom Jamesom Rightonom okrem sotva mesačného bábätka teší aj zo 4-ročnej dcérky Edie, už v januári magazínu Balance prezradila svoj názor na postavenie rodičiek v spoločnosti. Podľa herečky totiž nie sú dostatočne ocenené za ten „fyzický aj emočný maratón, ktorý podstupujú, keď sa stávajú matkami“. Uvedomuje si pritom, že ona sama má väčšie šťastie, než mnohé z nich: „Dostala som do vienka úžasné privilégiá. Teším sa skvelému systému podpory, v kariére som mala neskutočné šťastie a môžem si dovoliť tú najlepšie starostlivosť. Napriek tomu všetkému vidím materstvo ako zasr*ne ťažkú záležitosť! Samozrejme to neznamená, že neľúbim svoje dieťa.“

Herečka Keira Knightley v modrých šatách.
Krásna a talentovaná. Pritom sa nehrá, že je niečo viac, než obyčajná žena s obyčajnými problémami.

Otvorene o pocite, že zlyháva na dennej báze

Hviezda sa nemieni ospravedlňovať za to, že otvorene vyjadruje svoje názory. Rozhodne tým dáva najavo ženám, ktoré sú v rovnakej situácii, že v tom celom nie sú samy. „Je v pohode povedať niečo takéto,“ obhajuje sa. „Priznávam tým, že spánkový deficit, hormonálne zmeny a výkyvy vo vzťahu s mojím partnerom sú všetko veci, kvôli ktorými mám pocit, že denno-denne zlyhávam.“ Čo dodať? Keira v tom rozhodne nie je sama. Niečo podobné si v tejto chvíli vyčítajú milióny matiek na celom svete. A nám nezostáva nič iné, než herečke zatlieskať za to, že využíva svoju slávu na dobrú vec a verejne hovorí o niečom, čo trápi bez výnimky azda každú ženu – bez ohľadu na to, či sa pravidelne ukazuje na červenom koberci alebo nie. Sme v tom všetky spoločne.

Keira Knightley anorexia.
Pár rokov dozadu ju obviňovali, že trpí anorexiou. Tie časy sú už ale dávno preč.
Keira Knightley ako Elizabeth Bennetová, Pýcha a predsudok.
V jednej zo svojich najslávnejších filmových úloh ako “racionálna romantička” Elizabeth Bennetová.

Zdroj: People.com | Foto: Facebook/cinemamov, Instagram/fashionbombdaily, Instagram/keiraknightleyz