V minulosti sa ľudia o vzťahy starali, mali voči nim rešpekt, dnes je pre každého všetko zložité a neriešiteľné. Veď ľahšie je odísť, ľahšie je sa vzdať.

Dá sa porozumieť rôznym dôvodom, prečo partnerstvá stroskotajú. V dnešnej dobe je žiaľ rozvinutý aj trend výzorovej dokonalosti, ktorá mnohokrát rozbije ideál dvoch ľudí. Môžeme to vidieť pri fotkách na internete, ktoré sú často tak dokonalé, že k realite sa ani nepriblížia. Poznáte to. Nepekné dievča, mnoho make upu, správne nasvietenie, photoshop, trochu kreativity a zrazu opantá pár riťovlezlými správami vášho chlapa. Vy mu na to, samozrejme, prídete a bum… Vzťah, ktorý ste spolu budovali niekoľko rokov, je preč len kvôli nejakej pipke, ktorá si zaumienila, že chce práve toho vášho a pre to, aby ho dostala, spraví čokoľvek. Kým vy plačete s fľašou vína kamoške do telefónu, ona si s tou svojou pripíja na víťazstvo. Keď však nastane deň D a dvaja holúbkovia sa majú po prvýkrát stretnúť na káve, zrazu sa nebudú vedieť nájsť v malom podniku, pretože realita ich dokonalosti je čertovsky ďaleko.

Mohli by sme uviesť mnoho príkladov, prečo vzťah stroskotá či už kvôli iným povoľným polonahým dievkam vonku, ktoré balia všetko, čo má gule medzi nohami nehľadiac na to, kto je zadaný alebo nezadaný, prípadne kvôli živočíšnosti chlapov s rozumom v rozkroku, ktorí síce milujú, ale podvádzajú. Prečo? Pretože partnerstvo proste skončia len kvôli neochote ostať v jednom normálnom vzťahu. Ale!!

Vzťah je niečo, čo si treba vážiť, budovať a pracovať na ňom.

Prečo by sme nemali chcieť byť pre toho druhého jedinými a jedinečnými? Byť skvelým zvonka aj zvnútra? Byť tou, ktorú ON chce a o ktorú nechce prísť?

Tina: ,,Bola som s Andrejom asi rok a náš vzťah bol absolútne ukážkový. Žiadne hádky, doťahovanie, iba intímnosti a smiech. Až kým sa raz u mňa na compe zabudol odhlásiť z Facebooku čo som si nevšimla a keďže svietila správa, išla som do nej. Dáka 19 ročná šťanda mu vypisovala o svojich chúťkach a o snoch o súloži s ním a mne sa zrútil celý svet. Trvalo to mnoho síl a prekričaných týždňov, ale ustáli sme to. Nie vždy treba zahodiť vzťah pre prvú prekážku aj keď sa tým absolútne naštrbí všetká dôvera, ktorú ste k priateľovi mali. Dnes sa však snaží oveľa viac ako kedysi a stále nemá problém s odhlasovaním sa z facebooku. Možno sa snaží získať moju dôveru späť.. :) ”

Nie všetky príbehy však končia šťastne. Lili má absolútne odlišnú skúsenosť, ktorá ju poučila minimálne na tri životy vopred. ,,Keby som vedela hneď, ako to všetko skončí, budem radšej eskortnou štetkou na plný úväzok než frajerkou toho chudáka. Fungovali sme spolu päť rokov, mali dva týždne pred svadbou a ja som práve kráčala do cestovky zabookovať letenky na svadobnú cestu, ktorú sme si vybrali večer predtým v našej spoločnej obývačke. Môj snúbenec mal byť v tom čase na jednodňovej služobnej ceste v Prahe, avšak ja som ho videla v talianskej reštaurácií na obede s dlhonohou blondýnkou, s ktorou si vymieňali lacné pohľady. Zachovala som si všetku dôstojnosť a so slzami v očiach mu napísala sms aká je služobka a kedy sa vráti. O pol hodinu mi odpísal, že je šialene unavený, ale už sa teší na svoju snúbeničku, s ktorou sa šialene pomiluje hneď ako príde domov. Bolo mi zle, ale šla som na nákup do vedľajšieho mesta, kde majú obchodný reťazec, ktorý občas využívam. Na moje prekvapenie šiel v aute oproti s ďalšou, asi 17 ročnou slečnou, ktorá mala ruky zaborené do jeho vlasov a hladkala ho. V našou aute! Musel si ma všimnúť, lebo domov sme prišli takmer navlas rovnako a popravde sa ani nesnažil nič skrývať. Vraj ma má rád, ale cíti, že jeho vták ešte môže lietať do rôznych hniezd. Neviem kde som mala tých 5 rokov oči, ale po tomto zážitku som mala chuť si ich vypichnúť.”

Vzťah je niečo, čo si treba vážiť, budovať a pracovať na ňom. Nikdy ho neberte ako samozrejmosť a pamätajte sa, že každému sa vždy všetko vráti. Dôležité je, aby ste boli prirodzená a úprimná, lebo ak sa dvaja ľudia nerozprávajú o tom čo majú radi, ale aj čo ich trápi, ľahko sa stane, že si prestanú rozumieť a nájdu pochopenie u niekoho iného. Komunikácia a porozumenie sú základom každého dobrého vzťahu.

A čo vy, aké sú vaše skúsenosti?

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)