Je pre vás dlhé a uprené hľadenie do očí znakom romantického prejavu lásky, z ktorého sa vám podlamujú kolená a rozbúši srdce? V tom prípade máme pre vás zlé správy. Vzájomné hľadenie do očí môže spôsobovať halucinácie!

Minulý rok sa taliansky psychológ Giovanni Caputo rozhodol urobiť výskum na ľuďoch, ktorý mal potvrdiť, že vzájomné hľadenie do očí môže spôsobiť vizuálne alebo zvukové halucinácie. Desiatky párov dostali jednoduchú úlohu- hľadieť si uprene do očí po dobu desiatich minút. Až 90 % ľudí, ktorí sa zúčastnili tohto výskumu potvrdilo halucinácie, pričom 75 % ľudí tvrdilo, že videli obludu a 50 % opýtaných videlo po istom čase namiesto partnerovej tváre svoju vlastnú! 15 % zúčastnených na tomto výskume videlo po istom čase hľadenia do očí tvár niektorého zo svojich členov rodiny. Taktiež sa zúčastnení zhodli na tom, že počuli šum, cítili vnímanie reality úplne vzdialene a okolité zvuky počuili buď hlasnejšie alebo tichšie ako zvyčajne.

hľadenie do očí halucinácie

Podobný pokus urobil Talian Caputo už pred pár rokmi, pričom vtedy poprosil desiatky zúčastnených, aby hľadeli po dobu desiatich minút do vlastného odrazu v zrkadle. Pocity, ktoré ľudia opisovali pri uprenom pohľade do očí niekoho iného alebo pri pohľade do zrkadla sa takmer stotožňovali. Uprený pohľad do očí iného človeka však spôsoboval halucinácie o niečo silnejšie, než tomu bolo pri pohľade na vlastnú tvár v zrkadle. Informáciu o Caputovom experimente priniesol svetoznámy denník Daily Mail.

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Pixabay.com, YouTube.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)