Reakcia Maroša Molnára na opatrenia, týkajúce sa uzatvorenia fitness centier a plavární, vzbudila veľký záujem, a to vďaka výzve jeho fanúšikov, ktorej sa známy tréner nebál a verejne prehlásil, že nemá problém Jánovi Mikasovi pomôcť zhodiť kilá navyše. Potom, čo sa médiami začalo prepierať meno hygienika spojené s markízackou šou Extrémne premeny, sa hviezda tejto relácie rozhodla uviesť svoje slová na pravú mieru.

Človek nemusí byť žiaden špecialista, aby si dokázal všimnúť, že hlavný hygienik SR je obéznejší, než sa na zdravého človeka patrí. Podľa ľudí by mal ísť Ján Mikas vo svojej funkcii príkladom, čo bol dôvod, prečo fanúšikovia kontaktovali Maroša Molnára, aby ho vyzval do televíznej šou Extrémne premeny.

„Píšete mi, aby som pána Mikasa zobral do Extrémnych premien. Ale to nemôže vychádzať z vás, musí to chcieť on sám, urobiť premenu. Hlavne by nemal zakazovať šport. Povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie. Naše deti musia športovať, ak nechceme podporovať obezitu,” napísal televízny fitnessák na Instagram, čo vzbudilo búrlivú diskusiu o možnej účasti hygienika v televíznej šou. To však nebolo všetko! Okamžitá reakcia médií a búrlivých komentujúcich spôsobila, že sa Maroš svoje slová rozhodol bližšie vysvetliť.

Maroš Molnár Extrémne premeny

,,Reakcia na pána Mikasa nebola absolútne útočná. Som ten, ktorý sa naozaj snaží pomáhať ľuďom s ich prosbou o pomoc. Na Instagrame aj Facebooku mi prišli správy, aby som pána Mikasa vyzval do Extrémnych premien od ľudí nielen “svalovcov” – ako to nazvali médiá, ale aj od bežných ľudí, ku ktorým sa aj ja už dlhšiu dobu prihováram a motivujem ich ku cvičeniu, športu, zdravému životnému štýlu,” vysvetľuje na sociálnych sieťach tréner.

,,Ak som sa pána Mikasa dotkol, ospravedlňujem sa. Vyjadril som však svoj názor na situáciu, ktorá tu vznikla. Stojím si za tým, že šport povzbudzuje imunitu, drží nás sviežich, neupadáme do depresie, je prevenciou voči iným vážnym ochoreniam. Tiež som prízvukoval, že každý kto chce, sa môže prihlásiť do Extrémnych premien. Idem teda hľadať riešenia, keďže fitka budú zatvorené,” uviedol v dlhom príspevku Maroš, ktorý podrobne objasnil, čo bolo cieľom jeho slov.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/maros_molnar | Foto: Facebook – Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky, videoarchiv.markiza.sk, canva.com