V uplynulej epizóde relácie V siedmom nebi sme spoznali 9-ročné dievčatko, bojujúce s najťažšou formou cystickej fibrózy. Vážna diagnóza Kačenke ovplyvňuje každodenný život až natoľko, že nutne potrebovala liečbu špeciálnym prístrojom. Aj vďaka jojkárskemu programu sa tento cieľ podarilo naplniť, pričom výsledky sú absolútne prekvapujúce!

Katka je chodiace slniečko, ktoré na prvý pohľad srší dobrou náladou, no vnútri zvádza náročný fyzický boj. V dôsledku nepríjemného ochorenia musí niekoľkokrát denne používať inhalátor a tiež užívať pravidelné dávky liekov. Pre celkové zlepšenie zdravotného stavu síce prístroj existuje, avšak jeho cena je pre bežnú rodinu nedosiahnuteľnou.

kačenka v siedmom nebi

V rámci obľúbenej jojkárskej relácie sa veci pohli tým správnym smerom, o čo sa postarala tiež bývalá redaktorka spravodajstva Adriana Kmotríková. Práve ona má s cystickou fibrózou, žiaľ, veľmi smutné skúsenosti, keďže práve toto ochorenie ju obralo o milovanú dcérku Natálku.

Obetavá moderátorka sa napriek bolestivým zážitkom z minulosti podujala na pomoc malej Kačenke, vďaka čomu konečne dostala požadovanú liečbu. Ani nie 10-ročná bojovníčka tak už stihla absolvovať prvú terapiu s prekvapivo efektívnym výsledkom.

adriana kmotrikova v siedmom nebi

,,Malá Kačenka, dievčatko trpiace zákernou chorobou cystickou fibrózou, bola hrdinkou Siedmeho neba predošlú nedeľu. Máme úžasnú správu od jej mamy Katky. Už prvá terapia s novým prístrojom znížila Kačenkine prejavy choroby o 90% a samotná lekárka nechápala,“ Vilo Rozboril sa podelil o pozitívne informácie, keďže v živote usmievavej brunetky konečne došlo k prvým prelomovým zmenám.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

 v siedmom nebi

Zdroj: Instagram/tvjoj | Foto: Instagram/tvjoj, joj.sk