Ubehol len týždeň odo dňa, kedy si mimoriadne šikovná slovenská herečka Monika Potokárová náhle siahla na život. Bezvládne telo jednej z najžiadanejších umelkýň súčasnosti objavil jej manžel Robo Roth vo vlastnom byte, na čo zrejme nikdy nezabudne. Práve on osobne prezval významné ocenenie, ktoré bolo herečke udelené 4 dni po smrti.

Monika sa počas bohatej kariéry zaslúžila o obrovský prínos pre slovenskú kultúru, keď bola právom označovaná za výnimočne talentovanú a vyhľadávanú predstaviteľku. V divadle SND bola dlhodobo obsadzovaná do množstva titulov naraz, pričom si sem tam stíhala odbiehať aj do televízie či iných divadiel.

Monika Potokárová

Herečke sa už v minulosti dostalo veľkej pocty, keď sa mohla tešiť z niekoľkých prestížnych vyznamenaní za umelecký prínos. Na divadelných doskách sa cítila ako ryba vo vode a do stvárnenia svojich postáv vkladala maximum. Obzvlášť výrazné nadanie a vcítenie sa do hrania nemohlo uniknúť ani pozornosti Nadácie Tatra banky, udeľujúcej ocenenia počas nedávneho galavečera.

Potokárová získala cenu Mladý tvorca v kategórii Divadlo, a to za úlohu A. Ľ. Rachmanovovej v inscenácii Ruské denníky. Sošku prišiel vyzdvihnúť vdovec Robo Roth, ktorý bol herečkiným kolegom i životným partnerom v jednej osobe. Stačilo mu pár viet na to, aby rozcítil celé publikum.

„Ruské denníky sú dopísané. Monikine denníky sú dopísané. Monika Potokárová dala divadlu všetko, bohužiaľ, všetko. Som hrdý a bolo mi cťou, že som manželom Moniky Potokárovej. Poprosím vás o minútu ticha,” herec vyzval ľudí v hľadisku, pričom drvivá väčšina prítomných vrátane neho samotného sa údajne nedokázala ubrániť slzám.

Robert Roth

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/brano_oprala, moni_potokarova