Už sme si zvykli, že modelky z prehliadkových mól vyzerajú často ako z hladomorne. Dobrotu to rozhodne nerobí a spoločnosť sa voči tomu búri, mladé dievčatá často v snahe podobať sa modelkám začínajú trpieť vážnymi psychickými ochoreniami a podliehajú bulímii či anorexii. Zdá sa však, že známe módne domy prišli konečne k rozumu a začali preferovať zdravé ženské telá. Odzvonilo vychudnutým modelkám?

Gucci, Celine, Luis Vuitton a Dior sú prvé značky, u ktorých viac modelky s veľkosťou nula neuvidíme. Minimálna dámska veľkosť modeliek bude v tomto prípade stanovená na číslo 34 (US 2) a pánska 44 (XS). Okrem toho, že sa posunula hranica váhy smerom hore, zvýšila sa aj veková hranica. Predvádzať u týchto značiek budú len modely a modelky staršie ako 16 rokov, navyše sa musia preukázať lekárskym potvrdením o ich dobrom zdravotnom stave.

Trend vychudnutých, priam choro vyzerajúcich žien a mužov na mólach, ktorý bol na vrchole slávy v 90. rokoch, je tak snáď na konci. Dúfame, že sa k týmto štyrom veľkým módnym domom postupne pridajú aj ďalšie. Pozerať sa na chodiaci vešiak bez života predsa nie je najpríjemnejšie.

Zdroj: Elle.com | Foto: Instagram