Hurikán 3. stupňa a vyššie s názvom Harvey už síce zoslabol, no zanechal za sebou miliardové škody. Na pobrežie Texasu narazil 26. augusta o 3. hodine ráno a obyvatelia začali doslova boj o život. Amerika ako silná veľmoc teraz spája svoje sily a ruku k dielu prikladajú aj svetoznáme celebrity.

 

Darovali:

$1,000,000

Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock a Tyler Perry ako jedni z najštedrejších darcov venovali každý po milión amerických dolárov červenému krížu aj iným organizáciám špecializovaným na pomoc.

celebrity pomoc po hurikane Harvey

$500,000

Miley Cyrus, ktorá informáciu o dare oznámila v šou Ellen Degeneres, kde bola hosťom. Nechýbali ani úprimné slzy. Rovnakou sumou prispeli pre obete hurikánu Harvey aj Kardashianky.

$200,000

Rapper Drake oznámil štedrý dar prostredníctvom Instagramu, čím opäť povzbudil ďalších kolegov.

$75,000

Ellen Degeneres a jej šou venovali pre červený kríž aj SPCA Texas.

$50,000

Kevin Hart, ktorý z darovania urobil výzvu pre ďalšie celebrity, kde medzi prvými označil aj Beyoncé, The Rocka či Justina Timberlakea. K tomu založil vlastnú zbierku a behom jedného dňa vyzbieral ešte viac ako $500,000! 50,000 tiež venovala Demi Lovato a jej priatelia Nick a Joe Jonasovci.

Kevin Hart pomoc po hurikane Harvey

 

$25,000

Nicki Minaj, DJ Khaled a Justin Bieber prispeli každý touto sumou po výzve Kevina Harta.

celebrity pomoc po hurikane Harvey

 

 

$25,000

Najlepšie zarábajúci herec sveta poskytol peniaze pre červený kríž a zároveň adresoval ľuďom z Houstonu dojímavý odkaz, aby ostali silní a nestrácali nádej, pretože on sám vie, aké to je, keďže si rovnakou situáciou prešiel pri hurikáne Andrew kategórie 5. :-/ Rovnakou sumou prispela aj latino hviezda Jennifer Lopez so svojim priateľom Alexom Rodriquezom, ktorý venoval totožný dar.

celebrity pomoc po hurikane Harvey

???

Beyoncé najprv chcela nechať svoj dar v utajení, pretože tak urobila ešte skôr než ju verejne označil Kevin Hart. Po jeho výzve ju však ľudia začali obviňovať, že stále nič nedarovala, tak na pokoj všetkých, neprávom obviňujúcich fanúšikov, zavesila na svoj Instagram príspevok o podpore Houston Texas s názvom jej vlastnej podpornej organizácie „Bey Good“. O akú presnú sumu ide však doteraz nevieme. (isté zdroje píšu o niekoľko miliónovej čiastke!)

celebrity pomoc po hurikane Harvey

???

Po Beyonce pokračuje s tajnosťami aj Taylor Swift, pri ktorej sa opisuje len „veľmi štedrý dar“ na počesť jej matky, ktorá kedysi študovala na univerzite v zaplavenom Houstone. List štedrých celebrít sa v tieto dni ešte stále predlžuje a ako je vidieť, už teraz nie je najkratší.

celebrity pomoc po hurikane Harvey

Zdroj: popsugar.com | Foto: Instagram