Každá z nás chce byť krásna a atraktívna. Tlak medií na to, ako by žena mala vyzerať, je neskutočne silný. Internet je plný rád a trikov, ako si vylepšiť svoj vzhľad, či už šialenými diétami, procedúrami alebo vlasovými maskami. Vyskúšať všetko, čo internet ponúka, je nereálne. Práve to množstvo rád a komentáre žien ma priviedli k tomu, aby som si niektoré možnosti overila na vlastnom tele. Aby sme si však na úvod ujasnili, milujem svoje telo a som fanúšikom ženských tvarov a kriviek! :)

 

Ospevovaná kryolipolýza alebo zmrazenie tukových buniek

V skratke uvediem, že nebudem citovať žiadne poučky z internetu a kryolipolýza mi bola vysvetlená nasledovne. Tento proces funguje tak, že prístroj (hlavice pripominajúce odsávačky na mlieko) je priložený na vybrané partie tela. Tieto hlavice nasajú danú časť a v jej oblasti zmrazia tukové bunky. Po dobu nasledujúcich šiestich týždňov sa tukové bunky rozpúšťajú a vyplavujú z tela. Samotná procedúra bola celkom v pohode, trvala štyridsať minút, počas ktorých môžete relaxovať, hrať sa s telefónom alebo čítať knihu. Tento zázrak sľubuje úbytok niekoľkých centimetrov z tela, avšak len v prípade, že dodržíte vopred stanovené pravidlá. Najväčší šok pre mňa nastal v momente, keď mi oznámili, že v tento deň už nesmiem piť kávu. Ak ste kávoholik ako ja, pochopíte môj zármutok nad danou situáciou. Čo by však človek nepodstúpil pre verejný záujem? :)

Najväčší šok pre mňa nastal v momente, keď mi oznámili, že v tento deň už nesmiem piť kávu.

Káva, ako vieme, odvodňuje, a cieľom bolo v daný deň telo zavodniť. Avšak nielen v tento deň, ale aj počas celých šiestich týždňov bolo nutné dostať do tela minimálne dva litre vody. S podmienkami som sa zmierila a pila som ako o život. Zamrazený tuk sa topil ako snehuliak, ktorého polievate vodou. Po dvoch týždňoch boli na mojich vnútorných stehnách viditeľné výsledky. Po šiestich týždňoch, naozaj z ošetrenej partie, ubudli obdivuhodné tri centimetre. Vďaka dodržaniu pravidiel, ktoré mi boli odporučené, mala táto procedúra naozaj účinok.

Potravinárska fólia. Spôsob, ako sa centimetrov zbaviť rýchlo a lacno?

V súvislosti s chudnutím toho o potravinárskej fólii nájdete na internete skutočne požehnane. Keďže sa tento prostriedok nachádza takmer v každej domácnosti a je ľahko dostupný, rozhodla som sa to vyskúšať aj sama na sebe. Držte si klobúky, táto jednoduchá metóda naozaj funguje! Ak ste mali niekedy sadru, napríklad na nohe, určite si spomínate, že keď vám ju dali dole, druhá noha bola užšia ako prvá. Podobne funguje aj potravinárska fólia. Vyberte si partiu, z ktorej chcete ubrať. Každý večer pred spaním obaľte danú partiu potravinárskou fóliou. Nie je to síce najpohodlnejší pocit, avšak pre krásu sa trpí. Ak si navyše obalíte stehná alebo ruky, budete sa cítiť aj pohybovať ako robot. :) Ale povedzme si, čo by sme pre krásu nevydržali? Test si naordinujte na najbližších sedem dní a uvidíte, že výsledkov sa určite dočkáte. Fólia, ktorá vám obalí telo, spôsobí nadmerné teplo v danej oblasti a centimetre pôjdu postupne dole.

AK SI OBALÍTE STEHNÁ ALEBO RUKY, BUDETE SA CÍTIŤ AJ POHYBOVAŤ AKO ROBOT

Jablková diéta, sacharidové vlny a iné? Kašlite na to!

Diéty fungujú krátkodobo, a preto sa nimi radšej netýrajte. Naučte sa jesť vyváženú a zdravú stravu, veľa bielkovín, zeleniny a čo najmenej rýchlych cukrov. Jedzte pravidelne, najlepšie päťkrát denne v malých porciách. Ak jete častejšie menšie porcie, vyhnete sa tak návalu hladu. Vďaka tejto finte nevyžeriete v noci svoju chladničku.

Jedna malá finta, ktorá funguje

Čokoľvek pre svoje telo robíte, berte to ako pokus. Pred začatím sa odmerajte alebo odvážte (v mojom prípade je váha verejný nepriateľ a poctivo zapadá prachom). Určite si na úvod krátkodobý cieľ, napríklad sedem alebo desať dní, kedy svoj plán striktne dodržíte. Po uplynutí doby sa sama rozhodnete či chcete pokračovať. Ja osobne som si našla svoj vlastný spôsob, aby som pochopila výsledok. Ak išlo o váhu a pri všetkej snahes som chudla v priebehu dvoch týždňov tri kilá, zdalo sa mi to málo. Aby som si dokázala predstaviť koľko som zhodia, v obchode som do sáčku nabrala tri kilá zemiakov. Až v tom momente mi čísla prišli reálne. Nájdite si podobný spôsob. Najdôležitejším cieľom nie je číslo, ale to, ako sa vo svojom tele cítite.