Stres v práci, stres doma, stres úplne všade. V tejto stresujúcej dobe si človek musí nájsť trochu času pre seba a niečím sa odreagovať. Čo tak napríklad krížovkami?

Táto úžasná hra s písmenkami je záľubou miliónov ľudí po celom svete už od roku 1913. Mnohí nám dajú isto za pravdu, že lúštenie krížoviek nie je v žiadnom prípade strata času. Táto záľuba je veľmi prospešná pre ľudskú myseľ, pretože je potrebné sa poriadne zamyslieť nad každým jedným slovíčkom, nad každým písmenkom. Logické zmýšľanie tak dostáva poriadne zabrať nehovoriac o tom, ako výrazne sa vám rozšíri slovná zásoba. Každé slovo sa vám totiž môže vryť hlboko do pamäti. Stačí si ho z nej potom len v správnej chvíli vytiahnuť a použiť.

Pri takomto druhu zábavy je však potrebná aj riadna dávka trpezlivosti. Niekedy je omnoho zložitejšie, než sa zdá, nájsť to správne slovo v požadovanom tvare. Vylúštením krížovky vždy odhalíte nejaký vtipný výrok, príslovie či dokonca príbeh. Takýmto spôsobom vás teda krížovky pobavia alebo poučia, no samozrejme, vždy vás naučia niečo nové, zaujímavé.

Tak čo, žienky, začneme si cibriť pamäť krížovkami? :)