„Body positivity“ – alebo takzvaný pozitívny prístup k vlastnému telu – je momentálne najmä na opačnej strane zemegule veľkou vecou. Hnutie, ktoré vo všetkom dokonale odporuje dlhoročnej tyranii módneho priemyslu hlásajúceho trend extrémne vychudnutých dievčat s prepadnutými tvárami, naopak presadzuje zdravé sebavedomie a lásku k vlastnému telu, nech vyzerá akokoľvek. Jednou z jeho tvárí je blogerka Katie Sturino, ktorá najnovšie prekvapila podareným stylingom.

Nedávna desaťdňová cesta členky kráľovskej rodiny Meghan Markle a princa Harryho napĺňala stránky zahraničných médií príbehmi či množstvom fotografií. Nielenže je Afrika ako kontinent s rodinou úzko spätá (v kolonizačných časoch bola veľkou časťou Britského impéria), ale šlo taktiež o úplne prvé „turné“ mladého princa Archieho. A kým spravodajské médiá rozoberali návštevy a prejavy kráľovského páru, módne a lifestylové magazíny sa sústredili na Meghanine outfity. Brunetka má totiž v tomto smere ako akási „módna ikona“ a reprezentantka kráľovskej rodiny veľkú zodpovednosť.

Meghan Markle s rodinou na africkom turné.
Meghan Markle s rodinou na africkom turné.

Módna inšpirácia pre všetky ženy

Do akej miery znáša porovnávanie so svojou švagrinou Kate Middleton, ktorá je často označovaná za najlepšie oblečenú Britku, sa môžeme len domnievať. Isté je len to, že Meghan, bývalá herečka afroamerického pôvodu, sa veľmi snaží svojím oblečením a vizážou inšpirovať rovnako ako ona. Obvykle sa jej to aj celkom darí. Dôkazom je fakt, že jej štýl sa snažia reprodukovať nielen dievčatá a ženy počas svojich bežných dní, ale tiež najrôznejšie internetové hviezdy. Jednou z nich je už spomínaná blogerka Katie Sturino, tá však poníma celebritné outfity podľa seba. Má totiž o niekoľko desiatok kilogramov viac než ony.

Krása a rozmery 90-60-90

„Jeden z dôvodov, prečo sme tak posadnutí inšpiráciou slávnych osobností je, že majú tie najväčšie rozpočty, najlepší štylistov, kaderníkov, doktorov a vôbec všetkých, ktorých jedinou prácou je urobiť ich nádhernými. Takže keď za mňa už vlastne niekto robí túto prácu a mne sa ich výsledok páči, prečo by som ich nenapodobňovala?,“ vysvetlila časopisu People podstatu svojho štýlu Katie, ktorá kopíruje outfity slávnych herečiek či modeliek. Snaží sa tým taktiež dokázať, že žena nemusí mať päťdesiat kilogramov a stoosemdesiat centimetrov, aby vyzerala dobre. Koniec koncov, posúďte sami. Ako sa vám páči Katie v oblečení Meghan Markle?

Katie Sturino v šatách Meghan Markle.

Katie Sturino v šatách Meghan Markle.

Katie Sturino v šatách Meghan Markle.

Katie Sturino v šatách Meghan Markle.

Zdroj: People.com | Foto: Instagram/katiesturino, Instagram/meghanmarkle_official