Two women choosing bra in store

Ženy sú stvorenia záhadné. Rovnako záhadné a nepochopiteľné sú ich rozhodnutia. Nie, nehovoríme o výbere životného partnera, ale o výbere oveľa dôležitejšej veci a síce, spodnej bielizne. Istá maloobchodná spoločnosť prišla so zaujímavými štatistikami. 

Aj keď si niektorí myslia, že na výbere nohavičiek a podprsenky vôbec nezáleží, sú na omyle. Online eshop spoločnosti “Adore Me” so sídlom v New Yorku odhalil prekvapivú štatistiku, podľa ktorej ženy nakupujú spodné prádlo na základe niekoľkých faktorov, ktorými sú podvedome ovplyvnené.

Predajcovia dámskeho prádla využívajú chytrý marketingový ťah, tzv. A/B test. V podstate ide o to, že modelky sú na online obchodoch fotené dvoma spôsobmi. Rovnaké pózy, rovnaká bielizeň, no na jednom obrázku ju má oblečenú blondínka, na tom druhom zas hnedovláska. Podľa toho zisťujú, ktorý obrázok zaujme viac a teda predá väčšie množstvo.

Rovnako to platí na plus-size modelky, ktoré sa v poslednom období dostávajú na plagáty reklám oveľa viac. Prieskum potvrdzuje, že brunetky s väčšími bokmi “predávajú” najviac. Dámy, ktoré nakupujú online, si oveľa radšej kliknú na tovar predvádzaný ženou, ku ktorej sa môžu čo najviac priblížiť. Stotožňujú sa s ňou a vedia si lepšie predstaviť, ako bude daný model vyzerať priamo na nich. Muži možno preferujú blondínky, avšak je jasné, že my hnedovlásky držíme spolu. Pardon. :)

Foto: Tumblr, giphy.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Miluje arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)