Pribúdajúca teplota nás núti siahnuť čoraz častejšie po lahodnej a osviežujúcej zmrzline, ktorá nás príjemne schladí. Ak sa vám však nechce utrácať veľké peniaze za predraženú zmrzlinu v cukrárni alebo máte chuť na niečo zdravšie, vyrobte si zmrzlinu jednoducho v pohodlí domova. Postačí vám na to len jediná ingrediencia!

Tou tajomnou ingrediencou je obyčajný banán! V mnohých kuchyniach je toto ovocie nenahraditeľné, takže nie je problém si vyrobiť zmrzlinu hneď teraz. Skutočne je to veľmi jednoduché a prípravu lahodnej pochúťky zvládnete aj v prípade, že nie ste zdatné cukrárky.

Banány nakrájame na kolieska a dáme do mrazničky. Najlepšie je ich poukladať vedľa seba, aby sa nezlepili a prikryť fóliou, aby nenapáchli od mrazničky, v ktorej ich necháme minimálne dve hodiny. Ovocie potom rozmixujeme, kým nám nevznikne krémová konzistencia a môžeme papať. :)

1

Fantázii sa však medze nekladú ani v tomto prípade, preto vám ponúkame na výber ďalších 5 príchutí, ktoré si taktiež môžete doma vytvoriť. Základ je tiež ten istý – banán. Od príchute sa však odvíjajú aj ďalšie ingrediencie. Veríme, že si vyberiete tú svoju. :-)

1. Nutelová príchuť

Jeden a pol banánu nakrájame na krúžky, rozmixujeme na jemnú hmotu a pridáme 3-4 lyžice Nutelly. Ešte raz rozmixujeme a dáme do mrazničky.

2

2. Škoricová príchuť

Jeden a pol banánu nakrájame a rozmixujeme, pridáme 3 lyžice sladkého kondenzovaného mlieka a pol lyžičky škorice. Rozmixujeme na jemnú konzistenciu a dáme zamraziť.

4

3. Jahodová príchuť

Jeden a pol banánu nakrájame a rozmixujeme, pridáme 1/3 hrnčeka mrazených jahôd a 2 lyžice smotany. Rozmixujeme a zamrazíme.

3

4. Čokoládová príchuť

Jeden a pol banánu nakrájame, rozmixujeme a pridáme 3 lyžice kakaa, 2 lyžice smotany a trochu vanilkovej esencie. Rozmixujeme a vložíme do mrazničky.

5

5. Príchuť arašidového masla

Jeden a pol banánu nakrájame a rozmixujeme. Pridáme 3 lyžice arašidového masla a 2 lyžice medu. Rozmixujeme a zamrazíme.

6

Foto: Pinterest