INZERCIA | Každá žena je jedinečná. Každá z nás je rovnako krásna. Svoj pôvab podčiarkujeme líčením, strihom a úpravou vlasov a starostlivo zvoleným outfitom. Dá sa však spraviť ešte o trochu viac – vybrať si vhodné doplnky, a to predovšetkým šperky.  

Uvažujete, ako zdôrazniť svoj štýl pomocou klenotov? Nechajte si od nás poradiť. Jediným pravidlom, na ktorom skutočne záleží, je, aby ste sa cítili dobre. Hľadajte kúsky, ktoré sa vám naozaj páčia a nenechajte si diktovať módnymi časopismi, čo nosiť. Využite ich na inšpiráciu, nie však ako manuál. 

Vrstvenie šperkov 

Najlepší výsledok docielite, ak sa zameriate na jeden typ šperku. Elegantne vyzerá niekoľko náhrdelníkov rôznej dĺžky, napríklad s farebnými zlatými príveskami z drahokamov. Na útle zápästia upozornia navrstvené náramky, či už z jedného typu kovu alebo viacerých druhov. Žlté zlato a striebro sa k sebe hodia, nikdy ale nekombinujte kúsky z ušľachtilých materiálov s lacnou bižutériou. Výsledný dojem by ste tým pokazili. Zaujímavo pôsobí aj viac prstienkov, myslite však na to, že prsteň s perlou vynikne oveľa viac, ak mu už nebudú robiť spoločnosť iné kúsky. Dovoľte výnimočným šperkom zažiariť.

Netradičné šperky 

Čo si pod týmto pojmom predstaviť? Tak napríklad diamanty a drahokamy, ktoré neuvidíte na každom druhom prívesku alebo náušniciach. Otvorte svoju myseľ a srdce salt’n’pepper a farebným diamantom. Zoznámte sa aj s diopsidmi a zelenými ónyxmi alebo i padparadscha zafírmi a tsavorit granátmi. Spoznajte kúzlo neobvyklých brusov a tvarov, ktoré dokážu zvýrazniť vašu osobnosť. Veď miesto na výslní nepatrí iba guľatým briliantom, ale aj rutám a kabošon drahokamom. Ak obľubujete vintage a farby, nezabudnite ani na enamelové šperky, ktoré rozžiaria predovšetkým monochromatické outfity.

Symbolické šperky 

Milovníčky horoskopov určite nedajú dopustiť na modely s drahokamami podľa mesiaca narodenia. Budúce nevesty zase ocenia eternity prstene zo žltého zlata, prípadne iného odtieňa tohto kovu alebo platiny, ktoré odkazujú na večné trvanie zväzku. Podobne dokonalé uzavreté kruhy symbolizujú karmu, ležaté osmičky nekonečno, stromy života a pod. Premietnite si do klenotov to, čo je vám blízke, a ak to klenotníctva neponúkajú, nechajte si šperk vyrobiť na zákazku. Vystúpite tak z davu svojou originalitou a jedinečnosťou. 

V krátkosti by sa dalo povedať, že šperky a doplnky korunujú outfit. Vždy by ste mali dbať na to, aby ste kombinovali kúsky, v ktorých sa cítite dobre a prirodzene. Ani tie najdrahšie klenoty podľa aktuálnych trendov vám nezaručia premenu v módnu ikonu, ak nebudú zodpovedať vášmu vlastnému vkusu a povahe.