Sympatický Juraj Bača patrí v posledných rokoch k pomerne obsadzovaným slovenským hercom, a tak sme ho mohli vídať vo viacerých projektoch našich televízií. Asi najviac však každému utkvela jeho postava v seriáli Búrlivé víno, no so cťou sa zhostil aj úlohy vyšetrovateľa v slovenskej verzii legendárneho seriálu Komisár Rex.

Juraj je však očividne všestranným umelcom, a tak ho na jeseň okrem iného čaká aj séria vystúpení, na ktorých sa predvedie ako spevák. Príležitosť predviesť svoje spevácke umenie získal vďaka koncertom nazvaným Od Lady Carneval k Draculovi, ktoré sa uskutočnia na počesť dvoch velikánov česko-slovenského divadelníctva, Karla Svobody ako hudobného skladateľa a Jozefa Bednárika ako režiséra.

Obľúbený herec sa tak zhostí mikrofónu po boku takých českých stálic, akými bezpochyby sú Daniel Hůlka, Helena Vondráčková, Leona Machálková, Jiří Korn, Petr Kolář či superstárista Martin Chodúr. Slovenskú stranu spoločne s Jurajom zastúpi talentovaná Nela Pocisková. Koncerty prebehnú v mesiacoch október až november v Žiline, v Košiciach a v Bratislave.

Ako sa Juraj svojej speváckej úlohy za prítomnosti takýchto velikánov českej populárnej hudby zhostí, zostáva otázne, no nám je viac než jasné, že svojím šarmom divákov určite zaujme.

Juraj Bača s Leonou Machálkovou

Juraj Bača sa predstaví ako spevák Od Lady Carneval k Draculovi

Foto: Instagram/Juraj Bača