Život sprevádzajú okrem tých radostných, často aj veľmi smutné a ťažké chvíle. Každý sa s vlastným trápením vyrovnáva inak, no jednou z najhorších možností je, keď sa človek rozhodne poškodzovať vlastné telo. Žena menom Whitney sa rozhodla takýmto ľudom pomôcť, a to naozaj originálnym spôsobom. 

,,Raz keď som bola na kamarátkinej oslave všimla som si jedno dievča, ktoré si vyhrnulo rukávy a ja som uvidela na jej rukách stopy po sebapoškodzovaní. Na ruku si jasne vyrezala slovo nejedz a ten pohľad mi skutočne zlomil srdce.“ Dievča sa Whitney opýtalo, či by jej tetovaním nedokázala prekryť očividné jazvy. Rozhodla sa jej teda pomôcť a na celé predlaktie jej vytetovala husté čierne kvety, ktoré úplne prekryli všetky stopy pripomínajúce bolestivé chvíle. Keď Whitney uvidela šťastný výraz utrápeného dievčaťa, rozhodla sa odštartovať The Scars Project – prekrývanie jaziev pomocou tetovania.

tetovanie

,,Zavesila som fotku na facebook s tým, že ponúkam bezplatné prekrytie jaziev 1-krát za týžden do konca roka. Prvé dva týždne od uverejnenia som dostala viac ako 2000 e-mailov a ľudia mi doslova začali vylievať svoje srdcia,“ dodáva tetovačka so slzami v očiach. Minulý rok Whitney darovala viac ako 50 tetovaní a naďalej ich ponúka za zvýhodnenú cenu.

Laurelle, ktorá sa objavuje vo videu krátko po prvej minúte sa taktiež rozhodla svoje trápenie zažehnať pomocou tetovania. ,,S rezaním som začala ako tínedžerka a bol to akýsi spôsob vynucovania si pozornosti. Pred pár rokmi som sa úplne zrútila a podrezala si žily pred očami vlastnej rodiny. Lekári mi povedali, že trpím depresiou a úzkosťou. Celý život som sa jednoducho necítila dosť dobrá.“ Laurell si nechala vytetovať na predlaktie indického slona. ,,Je to úžasné, som nadšená,“ dodáva a so slzami v očiach vďačne objíma Whitney.

„Spoločnosť vie byť veľkým sudcom, má nároky a očakávania od ľudí. Nemusíme byť suroví k tým, ktorí sú slabší a trpia depresiami. Aby sme pre nich niečo urobili, mali by sme im pomáhať. Neuvedomujeme si čo pre nás znamená šťastie až do chvíle, kým nepomôžeme druhým,“ dodáva Whitney.

Zdroj: Facebook/BBC Three | Foto: BBC Three, Instagram