To, že nám ,,pravé priateľstvo” vnáša do života samé pozitívne emócie, dobre vieme aj bez vedeckých výskumov. :) Spriaznená duša je totiž korením života, bez ktorého by sme boli ako bez duše. Práve to je dôvod, prečo sme vďačné za skutočných kamarátov a je nám v podstate jedno, akého sú pohlavia. Hlavné je predsa to, že ich máme. S priateľom chlapom však naozaj môžete zažiť určité výhody, ktoré sa s priateľkou ženou . Aké?

 

S mužom nikdy nebudete súťažiť ako so ženou

Raz darmo, rivalita je sviňa a existuje ako medzi mužmi, tak aj medzi ženami navzájom. Preto je kamarátstvo muža a ženy tejto rivality zbavené a tým je otvorenejšie pre úprimné priateľské city bez zbytočnej súťaživosti.

Priateľ muž vám nepreberie frajera

Teda, aspoň vo väčšine prípadov… :)

Ak chceš, aby tvoje tajomstvo ostalo uchované, povedz ho chlapovi. On ťa totiž nepočúva” :)

Mužský pohľad na vec

Skutočný kamarát je ochotný vám poskytnúť mužský pohľad na veci, ktorý sa od toho ženského značne odlišuje. Často býva racionálnejší a bez prebytočných emócií. Skrátka, iný ako ten váš, čo vám môže v niektorých prípadoch naozaj pomôcť pochopiť záležitosti v širších súvislostiach a pozrieť sa na problém reálnejšie a možno aj optimistickejšie.

Zábava v plnom prúde

Priateľ muž vás zavedie na “chlapské miesta”, kde je zábava, dokonca možno väčšia než so ženami, a kam by ste sa s kolegyňami či kamarátkami snáď ani nedostali. Tuning zrazy, striptíz či obyčajné posedenie pri pive so všetkým, čo k tomu patrí…

Máš problém? Rozprávaj!

Priatelia muži, tí ozajstní priatelia, bývajú zväčša tí najlepší nezaujatí poslucháči bez prebytočných emócií. A rečí. A možno aj pozornosti. Veď sa aj hovorí: “Ak chceš, aby tvoje tajomstvo ostalo uchované, povedz ho chlapovi. On ťa totiž nepočúva.” :)

Muži jednoducho vnímajú svet inak než my, ženy. Ťažko povedať, ktorý pohľad je ten správny. Sú situácie, kedy potrebujeme mamu či najlepšiu priateľku, avšak striedajú ich tie, kedy musíme počuť a vidieť niečo iné než vidíme, počujeme a myslíme si my samy. Mať za najlepšieho priateľa muža má svoje plusy, ale, samozrejme, aj mínusy. Nie je to však len tak, musíte si ho zaslúžiť, muži sa totiž nebudú priateliť s akoukoľvek ženskou. Vy si predsa tiež vyberáte svoju spriaznenú duša podľa tvrdých kritérií, no nie? :)

Foto: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Janka L.
Dobré dievča s hriešnymi myšlienkami:-) Milujem pohyb, dobré jedlo s ešte lepšími ľuďmi, múdre knihy, no ešte radšej múdrych ľudí a rozhovory s nimi, hoci do rána. Rada masírujem a ešte radšej som masírovaná. A potom milujem o tom všetkom písať. Alebo len tak o živote, čo ma napadne. Lebo život je tvorba. Originál a nie ďalšia kópia:-)