Tiež máte občas pocit, že ak si porovnáte cenu ženských a mužských žiletiek, deodorantov alebo džínsov, za tú istú značku často platíte omnoho viac ako páni? Prečo je to tak? Obchodníci veľmi dobre vedia, že na trhu s dámskymi výrobkami si to môžu dovoliť!

Americká štúdia z roku 2015 zistila, že dámske džínsy stoja približne o desať percent viac ako mužské. Na druhej strane však uviedla, že produkcia výrobkov pre ženy si vyžaduje viac času. Poďme sa na to pozrieť bližšie.

Najviac na nás ryžujú v drogériách

Najviditeľnejšie cenové rozdiely môžete pocítiť najmä v drogérii, a to v cenách základných hygienických produktov. Spomenieme napríklad sprchové gély, deodoranty či žiletky. Značka je rovnaká, cena už nie. Výhodnejšia je pre mužov a ženy si musia priplatiť.

Platíme o sedem percent viac

Zahraniční odborníci na sklonku roka 2015 porovnali ceny takmer osemsto výrobkov pre ženy a mužov, ktoré zahŕňali kozmetiku, oblečenie, športové potreby a hračky. Výsledok vyzerá dosť nespravodlivo:

The Big Bang Theory - v obchode

Ženy si za porovnateľné produkty rovnakých značiek zaplatia o sedem percent viac. Najhoršie na tom boli už spomínané základné hygienické produkty.

Dôvod? Lebo sme ženy!

Zanedbateľné rozdiely však nevidíme iba v hygiene, ale aj v kaderníckych, kozmetických či medicínskych úkonoch. Ženám dokonca nenahráva ani bankový sektor. Ak sa rozhodnete vziať si úver, úroková sadzba je vyššia. Vraj preto, lebo máme nižší príjem, čiže menej výhodné podmienky. Zaujímavé, skúste sa ešte v banke opýtať, prečo máme vlastne nižší plat… :)

Foto: depositphotos.com, wallpaperscraft.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Som mladá žurnalistka, ktorej hlavnou životnou náplňou a zmyslom je písanie. Okrem toho rada čítam, cestujem a venujem sa atletike. Svojimi článkami sa snažím prinútiť čitateľov zamyslieť sa nad určitými problémami, ale rovnako tak ich i rozosmiať :)