Komediálna dráma z talianskeho prostredia Perfetti sconosciuti, v slovenskom preklade Úplní cudzinci, je určite mnohým z vás veľmi dobre známa. Ide o príbeh, ktorý má najviac lokálnych remakov v histórii kinematografie a je zapísaný aj v Guinnessovej knihe rekordov. O jeden z nich sa postarali šikovní Slováci.

Počas pandémie v hlavách Petry Polnišovej a jej priateľa Juraja Brocku skrsla vynikajúca myšlienka. Obľúbená herečka a scenárista sa rozhodli získať práva na sfilmovanie slovenskej verzie svetoznámeho hitu, čím sa stali koproducentmi novinky Známi neznámi.

,,Ďuro s Peťou za mnou prišli s nápadom urobiť film, kde netreba stráviť dva – tri roky písaním scenára, ale možno kúpiť jeden zaujímavý, ktorý by sa dal rýchlejšie zrealizovať. Je o siedmich hercoch a nakrúca sa celý v jednom prostredí. Mňa táto idea zaujala, lebo mám rada jednoduché veci. Podarilo sa nám dať dohromady peniaze a fantastický cast – a to aj vďaka korone. Dať týchto hercov dohromady počas normálneho roka je totiž absolútne nemožné. Možno tak so štvorročným predstihom, keby sme teraz plánovali rok 2023. Takýto šialený projekt podľa mňa nevzniká úplne často,“ prezradila ešte minulý rok producentka Wanda Adamík Hrycová.

Obsadenie komédie so sladko-horkou príchuťou, ktorú režírovala talentoovaná Zuzana Marianková, je naozaj hviezdne – Táňa Pauhofová, Tomáš Maštalír, Klára Issová, Martin Hofmann, Sväťo Malachovský, Tomáš Měcháček, Anna Kadeřávková a v neposlednom rade samotná Petra Polnišová. Herci stvárnili partičku kamarátov, ktorí sa zišli na Silvestra, aby spoločne privítali Nový rok. Príjemná a pokojná atmosféra sa však začne naštrbávať v momente, ako jeden z nich povie, aby všetci vyložili na stôl telefóny a nahlas zdielaľali každú správu a prichádzajúci hovor. Stačí jeden večer a z dobrých známych sa stanú neznámi…

,,My zatiaľ pracujeme ako včely na tom, aby ste film Známi neznámi videli v kinách o mesiac v auguste,“ odkazuje Peťa Polnišová. Aktuálne je už na svete aj trailer, ktorý vás rozhodne navnadí, aby ste si snímku plnú dramatických momentov išli pozrieť do kina. Premiéra novinky Známi neznámi je naplánovaná na 5. augusta 2021.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Be Well Media | Foto: Be Well Media, YouTube