Ku krajinám, ktoré sa snažia možnosťou výhry motivovať svojich občanov k očkovaniu proti Covid-19, sa pridalo aj Slovensko. Od 1. augusta sa tak môžu ľudia prihlasovať do očkovacej lotérie, pričom sumy sú naozaj lákavé.

Od 15. augusta bude RTVS každú nedeľu prinášať program s názvom Byť zdravý trvajúci po dobu 55 minút. V hlavnom vysielacom čase sa budú na Jednotke žrebovať piati výhercovia, ktorí získajú automatickú výhru 1 000 € – vyžrebovaní šťastlivci zároveň majú šancu vyhrať aj prémiovú výhru vo výške 100 000 €. Avšak podľa štatútu súťaže musia do dvadsiatich sekúnd od zazvonenia zdvihnúť telefón a počas hovoru na výzvu moderátora povedať heslo vyobrazené počas vysielania na obrazovke.

Sériou žrebovaní o zaujímavé finančné výhry budú divákov sprevádzať ostrieľaní moderátori Fun rádia Vera Wisterová a Marcel Forgáč. Reláciu, ktorá vznikla na základe spolupráce s Ministerstvom financií SR, však budú pravidelne oživovať aj iné známe osobnosti či hudobní hostia.

Okrem toho bude RTVS na Jednotke každý pracovný deň o 18.50 h zverejňovať mená vyžrebovaných základných výhier 20x po 1 000 € a štandardných výhier 5x po 10 000 €. Samotné žrebovanie, samozrejme, prebehne pod dozorom notára. V krátkych reláciách sa budú postupne objavovať aj dokrútky s výhercami jednotlivých finančných výhier.

„RTVS od vypuknutia pandémie informuje svojich divákov a poslucháčov, ako sa pred šírením vírusu chrániť a vynakladá mnoho úsilia na šírenie osvety. Jedným z nástrojov, ktoré môžu pomôcť k budovaniu kolektívnej imunity na Slovensku, je aj očkovacia prémia. Ďakujem všetkým, ktorí sa doposiaľ zaočkovali a tým, ktorí sa zaregistrovali, držím v súťaži palce,“ vyjadril sa generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Týka sa očkovacia prémia aj vás?

Do očkovacej lotérie sa môže prihlásiť každý, kto je očkovaný proti COVID-19 (t.j. podľa štatútu fyzická osoba, ktorá dovŕšila vek 18 rokov, je spôsobilá na právne úkony v plnom rozsahu, bolo jej pridelené rodné číslo a má trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a ktorá bola očkovaná na území Slovenskej republiky akoukoľvek vakcínou používanou na území Slovenskej republiky proti COVID-19 a ktorá je ako očkovaná osoba evidovaná v databáze očkovaných) a vykonal registráciu na webovom sídle www.bytzdravyjevyhra.sk za podmienok určených v štatúte súťaže.

Zdroj: rtvs.sk | Foto: Instagram/rtvs. wonca_europe_conference_2019, miss_vychodne_slovensko, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky