Súčasná spoločnosť očakáva, že každý jedinec, či už muž alebo žena, túži po dokonalosti, obdive a sláve. Ja vám však poviem malé tajomstvo. Nechcem byť už dokonalá.

Všetci chcú byť mladí, žiaľ, elixír mladosti zatiaľ nikto nevynašiel. Dlhé roky som míňala nemalé sumy rodinného rozpočtu na nákupy zaručených krémov, olejčekov a rôznych 100 % sér. Až som nakoniec prišla na to, že najlepšie sa cítim s „obyčajným nezázračným“ krémom, ale zato s pozitívnou náladou a milým úsmevom. Trápila som sa tým, čo si kto o mne myslí. A viete čo vám poviem? Dnes mi je to jedno a cítim sa omnoho, omnoho lepšie! Niekedy sa však nedá zabrániť tomu, že si predsa len zahryznem do jazyka, veď ako sa hovorí: ,,Dvakrát meraj a raz strihaj.” Mnohokrát radšej nepoviem to, čo si skutočne myslím, čo cítim. Prečo? Aby som druhému neublížila, i keď vyjadrením názoru na jeho osobnosť by som mu možno pomohla. Alebo radšej nie?

Medzi nami sú rôzne typy ľudí, ktoré nedokážu prijať kritiku, prípadne vyčkajú na najbližšiu príležitosť a všetko vám s úrokmi osladia. Určite ste sa už aj vy neraz stretli s vyjadrením: „vrátila som mu to (alebo jej) aj s úrokmi.“ Ľuďom sa jednoducho len tak nezavďačíte a najlepší spôsob ako napredovať a byť šťastná, je venovať sa najmä sama sebe a svojim cieľom.

Prečo sa nehnať za túžbami iných, ale za svojimi predsavzatiami?

Nechcem byť dokonalá a mať ideálne miery 90-60-90. Poviem vám úprimne, v dvadsiatke sa to dá, v tridsiatke na tom treba trochu popracovať, v štyridsiatke musíte zabrať o niečo viac…. a možno je to už pre klasicky fungujúcu ženu ,,práca – rodina” nemožné. Tiež som si dala predsavzatia, čo sa týka cvičenia, stravy, ale v rozumnej miere. Na métu dokonalosti v mierach 90-60-90 sa evidentne nedostanem, no dnes mi to vôbec neprekáža. Keď mám chuť na sladké, tak si s mierou dám, keď na segedín, tiež. Ak vám však môžem poradiť, s knedľami opatrne. Dve úplne stačia! :)

Nepotrebujem sa naučiť anglický jazyk na úrovni plynulého rozprávania za jeden mesiac. Dala som si však záväzok, že aspoň dvakrát do týždňa otvorím učebnicu angličtiny, ktorej venujem cca pol hodinku. A nespím pri nej, to nie! Neverili by ste, no aj keď prekladateľku robiť nebudem, na napredovanie a môj pocit šťastia to úplne stačí.

Niekedy si dávame zbytočné méty, aby sme boli dokonalé a pre tento status sme ochotné podstúpiť aj nepredstaviteľné. Avšak pre to, aby sme boli šťastné a cítili sa vo svojej koži dobre, nechcite byť viac dokonalá. Hlavné je zostať sama sebou a cítiť sa fajn. :)

Autor: Meryl

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)