Snažíte sa ako viete, no aj tak tam stále sú. Kruhy pod očami. Robia vás staršou a unavenejšou. Ak patríte medzi ľudí, ktorí majú kruhy pod očami a pritom spíte dostatočne, chybu treba hľadať niekde inde.

 

Alergia

Ak ste si na 100 % istá, že na vine nie je únava, hneď druhým faktorom, ktorý spôsobuje nepekné vačky pod očami, je alergia. Najviac sa prejavuje príchodom jari a leta, kedy môže vaša pokožka týmto spôsobom reagovať na peľ, kvety alebo stromy, ktoré kvitnú. Ak si myslíte, že nemáte alergiu, pretože nekýchate, zájdite za špecialistom. Aj kruhy pod očami ju totiž môžu signalizovať.

Pitný režim

Určite poznáte situáciu, keď si na konci dňa spomeniete, že fľaška, ktorú ste si ráno naplnili, je stále takmer plná. Zlý pitný režim môže mať za následok nepekné tmavé kruhy.

Stravovanie

Nielen pitný režim, ale aj správne stravovanie je pre našu pleť veľmi dôležité. Ak trpíte na nedostatok vitamínov v tele, okrem vačkov pod očami môžete mať suchú a napnutú pleť, prípadne popraskané pery.

Ako ich zakryť?

Okrem starých dobrých rád, ktoré vám poradili ešte mamy, ako napríklad studená lyžica alebo uhorky, skúste aj niečo nové. V drogériách nájdete množstvo krémov, ktoré vám pleť vyživia a potlačia efekt tmavých kruhov. Skúste napríklad aj korektor, ktorý by ste si mali kúpiť v bledšej farbe ako je váš mejkap. Bledšia farba zjednotí celú pleť a zakryje vám všetky náznaky vačkov.

Zdroj: Pexels, youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)