Minulý týždeň sa v susednej Českej republike odohrala poriadne zarážajúca udalosť, aká v našich pomeroch nemá obdoby. Rodičia odložili takmer 2-ročného synčeka do babyboxu, kde si ho neskôr prevzali absolútne šokovaní pracovníci centra. Dôvody, ktoré viedli k opusteniu vlastného dieťaťa, doslova vyrážajú dych!

Ako informuje český portál Extra.cz – v Pelhřimově našli v babyboxe uloženého neznámeho chlapca. Zakladateľ Ludvík Hess uvádza, že dieťa bolo také veľké, že sa do prepravky takmer ani nezmestilo, pričom vystrašený chlapček sa bedničky pevne držal a nechcel z nej ani vyjsť von.

Zakladateľ Babyboxu v ČR Ludvik Hess

Netrvalo dlho a kompetentným osobám sa kuriózny príbeh odloženia dieťaťa, ktoré má o pár dní osláviť druhé narodeniny, zistiť podarilo. Jeho biologická matka totiž všetkým v rodnej dedine bez okolkov rozpráva, že syna po vzájomnej dohode s jeho otcom jednoducho dali preč. “Ona chodí po dedine a tvrdí, že ich v noci kopal, nenechal ich vyspať sa a že bol nezvládnuteľný. Netají sa tým, že ho dali preč,” vypovedal neznámy zdroj z blízkeho okolia rodičov.

Chlapček dostal nové meno Karel Spěváček a okamžite poputoval do overenej pestúnskej rodiny, kde ho s láskou prijali. Jeho neľahký osud otriasol celou republikou. Hoci sú blízki príbuzní chlapca z celej situácie veľmi zúfalí, zákony Českej republiky sú v takýchto prípadoch nekompromisné. Návrat do komplikovanej rodiny, ktorá ho nechutne odvrhla, je podľa slov Ludvika Hessa neprijateľný a chlapcovi by to údajne neprospelo.

Od momentu, ako sa dieťa ocitne v bedničke, niet cesty späť. Chlapček, ktorý už chodí, vníma okolie a ovláda aj základy reči, si tak musí zvykať na novú identitu i domov. Karel Spěváček sa stal najstarším dieťaťom, aké bolo doposiaľ vlastnými rodičmi legálne uložené do babyboxu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Ilustračná fotka

Zdroj: Extra.cz | Foto: Instagram/#Ludvikhess, pixabay.com