Od 18. do 26. januára prebehlo na území Slovenskej republiky ďalšie celoplošné testovanie, ktorého cieľom bolo určiť ohniská nákazy ochorenia Covid-19. Oddnes tak môžeme ísť do práce či prírody iba v prípade, že sme majiteľmi certifikátu s negatívnym výsledkom.

Premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí včera vystúpili na tlačovej konferencii, kde informovali o priebežných výsledkoch skríningového testovania. Do 25. februára sa ho zúčastnilo 2 588 578 ľudí, z ktorých bolo 30 556 pozitívnych. ,,To znamená miera pozitivity 1,18 %, čo je zatiaľ o necelých 20 % viac ako počas novembrového celoplošného testovania,“ vyjadril sa predseda vlády.

Zákaz vychádzania či zatvorenie vybraných prevádzok malo trvať približne do 7. februára. O tom, či sa budeme môcť už o dva týždne vrátiť do normálnejšieho režimu, malo rozhodnúť práve testovanie. Avšak zdá sa, že tešiť sa zatiaľ stále nemôžeme. Matovič uviedol, že v dôsledku šírenia nákazlivejšej mutácie britského typu vírusu, uvoľňovanie ružovo nevidí. Ďalej prezradil, že je za sprísnenie Covidu automatu, ktorým by sa mali riadiť regióny od 8. februára.

„V uznesení vlády sme sa uzniesli, že zákaz vychádzania platí do 7. februára. Od 8. februára by sme radi prešli na covid automat,” zneli slová Krajčího, ktorý upresnil, že čierne regióny budú naďalej uzatvorené a testovať sa bude aj na úrovni zamestnania. Tromi najhoršími okresmi sú zatiaľ Topoľčany (2,54 % nakazených), Levice (2,48 % nakazených) a Hlohovec (2,34 % nakazených). Ďalších 33 najrizikovejších okresov, ktorých pozitivita je vyššia ako 1%, si môžete pozrieť v priloženej mapke.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky