Vojvodkyne Kate a Meghan každodenne absolvujú množstvo verejných vystúpení, na ktorých majú oblečenie za stovky až tisíce dolárov. Sú to naozajstné svetové módne ikony, a to znamená, že každý chce vidieť, čo nové si na seba opäť obliekli. Pýtate sa, odkiaľ na to všetko zobrali? Odpoveď vás možno sklame. Peniaze od daňových poplatníkov to rozhodne neboli.

 

Pred svadbou nedostali ani “cent”

Po prvé, od kráľovskej rodiny nedostala ani jedna zo žien žiadnu pomoc, pokiaľ nebolo oficiálne po svadbe. Keď boli Meghan a princ Harry zasnúbení, všetko oblečenie si musela Meghan platiť sama alebo za pomoci priateľových osobných peňazí. No treba podotknúť, že brunetka nebola vôbec chudobná. Čistá hodnota jej vlastnej spoločnosti sa pred svadbou odhadovala na 7 miliónov dolárov. Princezná si údajne sama zaplatila aj za svoje vlastné svadobné šaty od Givenchy, ktoré stáli viac ako 100 000 dolárov – niektoré zdroje uvádzajú, že to bolo až 265 000 dolárov.

meghan markleRovnako to bolo aj so šatami Kate. Middletonovci vraj za ne zaplatila 200 000 dolárov, pričom v súčasnosti je ich hodnota viac ako 400 000 dolárov. Ako ste sa teda možno dovtípili, rodina Kate nie je úplne obyčajná, ako by sa mohlo zdať. Len samotná manželka princa Williama vlastní približne 10 miliónov dolárov – spoločnosť jej rodiny má vraj hodnotu 5 miliónov dolárov.

kate middletonByť nevestami princov nemôže byť len tak hocikto. Kvôli financovaniu predsvadobných nákladov je totiž potrebné mať určitý majetok. Bez istoty, že sa raz vrátia. Asi by ani Popoluška tentokrát nezabodovala. Možno však poteší, že po svadbe získali obe dievčatá prístup ku kráľovskej šekovej knižke.

Odkiaľ má kráľovská rodina peniaze?

Zdá sa, že Vojvodstvo zarába peniaze prostredníctvom vlastníctva pôdy a jeho prenájmu iným ľuďom, ale aj z investícií a platby úrokov. Tento fond sa oficiálne nazýva ako Vojvodstvo Cornwallu (Duchy of Cornwall), založené v roku 1337 Edwardom III. Disponovať ním môže princ Charles a väčšinou ich používa na zvládnutie všetkých drahých záležitostí kráľovskej rodiny. Tiež z nich financuje verejné charitatívne, súkromné, ale aj rodinné aktivity.

Fond je určený každému, kto je najstarším synom vládnuceho panovníka – v tomto prípade kráľovny Alžbety. Keď princ Charles získa trón, princ William sa stane vojvodom z Cornwallu a tento majetok zdedí. Ročný príjem princa z dedičstva je okolo 28 miliónov dolárov. Minulý rok William a Harry spolu s Kate získali 4,8 milióna, aby mohli financovať svoj verejný život, čo zahŕňa platy, kancelárske náklady a iné výdavky, ako napríklad oblečenie.

Zdroj: Cosmopolitan.com | Foto: Instagram.com/kensingtonroyal