Iba pred troma dňami oslávil svoje 69. narodeniny a dnes už patrí do hudobného neba. David Bowie, legenda britského roku, priekopník a hudobný chameleón, zomrel.

Legendárny hudobník sa narodil 8. januára 1947 v Londýne a počas svojej 40 ročnej kariéry vyprodukoval viac ako 20 štúdiových albumov. Dvadsiaty piaty a posledný v poradí, Blackstar, vyšiel práve v deň jeho 69. narodenín. Spevák získal počas života množstvo hudobných ocenení. Americký magazín Rolling Stone ho v roku 2004 vyhlásil za 23. najlepšieho speváka celej histórie, taktiež bol uvedený do rock´n rollovej siene slávy.

David sa v roku 1992 oženil so somálskou modelkou Iman, s ktorou má dcéru Alexandru Zahru a z predchádzajúceho manželstva syna Duncana Jonesa. Práve ten médiám potvrdil smrť speváka: ,,David Bowie dnes, po 18. mesiacoch statočného boja s rakovinou, zomrel pokojne, obklopený svojou rodinou. Aj keď mnohí z vás budú z tejto straty zarmútení, žiadame vás, aby ste rešpektovali súkromie rodiny v čase jej smútku.”

Foto: eskipaper.com, Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)