Slovensko vkladalo do našich dvoch lyžiarok Petry Vlhovej a Veroniky Velez-Zuzulovej na tohtoročných ZOH veľké nádeje. Zázrak v slalome sa však nekoná a Vlhová neskrýva totálne sklamanie. Vzdávať sa však nemieni a pôjde na všetky preteky, na ktoré sa bude dať. 

Medailový sen našich lyžiarok sa po slalome žien v piatok ráno totálne rozplynul. Už prvý nám dalo najavo, že by našim dievčatám pomohol len zázrak a svoje vytúžené medaile, žiaľ, tentokrát nezískajú. Menšie chyba a oddaľovanie pretekov spôsobili to, že slovenské reprezentantky skončili daleko za konkurenciou. Najmä pre Petru Vlhovú je to obrovské sklamanie, pretože chcela siahať na cenný kov. Na najvyšší stupeň víťazov jej chýbalo 2,23 sekundy a Velez-Zuzulovej presne 2,57 sekundy. Vlhová teda po druhom kole skončila na 13. mieste a Velez-Zuzulová obsadila v tejto disciplíne až 17. priečku.

Vlhová nešetrila negatívnymi slovami ani v médiách a nebála sa povedať ani to, že pre ňu je dobrým výsledkom jedine umiestnenie na pódiu. Od začiatku jej vraj chýbal rytmus a celý slalom sa len trápila. Sama nevie, čo sa stalo, no aj keď je momentálne frustrovaná, nebude sa opúšťať. Veľký problém vidí aj v tom, že veľmi túžila stáť na stupni víťazov a práve preto sa jej to nepodarilo.

Medailu síce v tomto slalome nezískala, no ZOH 2018 ešte definitívne nezabalila a domov sa tak skoro nechystá. Stále je možnosť získať medailu, no nie v jej individuálnych vystúpeniach. V pláne má ísť na všetky preteky, na ktoré sa bude dať, nenechá sa len tak odradiť. So svojim sklamaním sa stihla podeliť už aj s fanúšikmi na sociálnej sieti, kde sa im osobne prihovorila a vyjadrila svoje sklamanie z výsledku.

,,Som zo seba sklamaná. Napriek vynikajúcim podmienkam, ktoré mi môj tím vytvoril v príprave, som nedokázala podať výkon, ktorý by ma mohol uspokojiť a získať vytúženú olympíjsku medailu pre všetkých tých, ktorí stoja vždy na mojej strane. Nie je hanba priznať, že zatiaľ ešte nevieme vyhrávať medaily na požiadanie. Kuzminovu máme v našom olympíjskom tíme len jednu. Musím sa ešte veľa učiť, ale určite budem na tom tvrdo pracovať, aby som všetkých na ďalšej olympiade potešila viac,” zhodnotila sebakriticky.

Fanúšikovia na Slovensku mali od nej taktiež veľké očakávania, no nikto jej nemá právo niečo vyčítať, nakoľko sa snažila zo všetkých síl Veríme, že Petra sa z neúspechu a zlých pocitov dostane a ukáže svoju silu i kvalitu.

Zdroj/Foto: FB/Petra Vlhová