Bola to aféra, akú slovenská reprezentácia už dávno nezažila. Krídelník katarského klubu Al-Gharafa SC Vladimír Weiss bol 3. októbra obvinený z jazdy v luxusnom automobile pod vplyvom návykovej látky. Po dlhých týždňoch mlčania futbalista konečne vydal oficiálne stanovisko!

2. októbra zastavila polícia futbalového reprezentanta Vladimíra Weisa na Rázusovom nábreží, kde mal podľa polície šoférovať luxusný automobil pod vplyvom omamných látok. Ako sa neskôr ukázalo, počas jazdy malo byť v aute až desať mladých ľudí, ktorí však vypovedali vo Weissov prospech, čo vyšetrovateľ údajne odignoroval. Po mesiaci od udalosti a spoločenského ,,odsúdenia” mladého futbalistu, vydal Vladimír Weiss na svojom Facebooku oficiálne stanovisko:

„Rád by som touto cestou vydal verejné vyhlásenie k incidentu, ktorý sa odohral 2.10.2016, ako aj k udalostiam, ktoré nasledovali. V prvom rade sa chcem ešte raz verejne ospravedlniť všetkým, hlavne mojej rodine, blízkym a reprezentačnému tímu, ktorých moje nevhodné správanie priamo zasiahlo. Zároveň sa chcem ospravedlniť aj všetkým ľuďom z môjho okolia, ktorí mi pomáhajú, mojim fanúšikom a verejnosti. Moje správanie bolo nevhodné statusu reprezentanta SR a nesiem za to morálnu zodpovednosť. Chcem však zdôrazniť, že som nespáchal žiaden trestný čin. Existujú dôkazy, ktoré sú a budú poskytnuté vyšetrovateľom, aby napomohli procesu a potvrdili moju nevinu. Odmietam niesť trestno právnu zodpovednosť za niečo, čo som nespravil. Touto cestou prosím aj médiá, aby toto vyhlásenie zobrali na vedomie ako úprimné a úplné. Verím, že ak na Slovensku existuje spravodlivosť, nech rozhodnú tí, ktorí sú kompetentní. Urobím všetko preto, aby som trénerovi Kozákovi splatil dôveru a aby tento incident bol pre mňa dostatočným poučením. Chcem mojej rodine a fanúšikom prinášať hlavne radosť a pozitívne emócie.“

Zdroj: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Deny
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)