V pondelok večer zasadala koaličná rada s cieľom uzavrieť toľko diskutovanú problematiku ohľadne toho, či bude pripravované celoplošné testovanie na koronavírus povinné alebo dobrovoľné. V tejto chvíli už do médií preniká jasná odpoveď!

S príchodom tohtoročných významných dní pripomínania si Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých by mala nemalá časť Slovákov vymeniť cintoríny za novopečené odberné miesta. Na programe sa totiž nachádza celonárodná operácia s názvom Spoločná zodpovednosť, aká by mala údajne zabrániť toľko prepieranému lockdownu.

Najdôležitejšou otázkou, aká napätý národ bezpochyby najviac zaujímala, bolo definitívne vyriešenie toho, či bude testovanie prebiehať na báze povinnosti alebo individuálnej zodpovednosti – rozlúsknutie prišlo po pondelkovom rokovaní koaličnej rady.

Vláda sa dohodla

Podľa dôverných informácií portálu Aktuality.sk sa občania Slovenskej republiky dostavia na medicínske vyšetrenie na základe dobrovoľného rozhodnutia. Zatiaľ však stále nie je známe, či sa pretestovaní obyvatelia dočkajú prípadnej odmeny alebo sa naopak tí netestovaní dočkajú akéhosi trestu.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí sa však vyjadril, že by sa mohla celá situácia riešiť uložením dočasnej karantény pre tých, ktorí sa na celoplošnej udalosti zúčastniť odmietnu. Ďalšie neobjasnené dotazy budú pravdepodobne zodpovedané až v najbližších dňoch.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Aktuality.sk | Foto: Pexels.com, YouTube