Ak ste si mysleli, že máme celoplošné testovanie na koronavírus už za sebou, ste na obrovskom omyle. Podľa najnovších informácií sa vrchní predstavitelia slovenskej vlády chystajú spojiť v rovnakom zámere – zorganizovanie ďalších kôl!

Premiér Igor Matovič avizoval blížiaci sa nákup ďalších 16 miliónov antigénových testov na odhalenie prítomnosti vírusu Covid-19. Po vzore prvej celoplošnej operácie, zahájenej na sviatok Dušičiek, nás v predvianočnom zhone čaká repete.

K vyšetreniam by malo dôjsť presne podľa rovnakého scenára ako v úvodnej fáze. Na prioritnej priečke sa nachádza plošné otestovanie celého národa a neskôr sa bude k vybraným lokalitám pristupovať podľa štatistických výsledkov. Nezodpovedanou otázkou zatiaľ ostáva prípadná dobrovoľnosť na účasti, o akej pravdepodobne rozhodne priebeh nastávajúcej víkendovej operácie, kde nebudú existovať sankcie ani výhody.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Nákupom exkluzívneho tovaru bol poverený minister hospodárstva Richard Sulík, ten zároveň dozrie na to, aby nedošlo k pochybnostiam z korupcie. Do komisie majú byť prizvaní i zástupcovia opozičných strán ako Róbert Fico, Peter Pellegrini alebo dokonca Marián Kotleba, aby sa všetci spoločnými silami pokúsili uplatniť prijateľné závery. Presné termíny plánovaných štyroch kôl testovania budú uverejnené v najbližších dňoch.

Matovič testovanie

Zdroj: Tlačová beseda | Foto: Instagram/ministerstvo_obrany_sr, Igor_matovic_olano, Richard_sulik