Vláda dnes opäť od rána zasadala, aby rozhodla, akým smerom sa bude hýbať Slovensko v najbližších dňoch. Pred malou chvíľou premiér Igor Matovič s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím na tlačovej konferencii národu sprostredkovali novinky o tom, čo sa bude diať po celoplošnom testovaní.

V ranných hodinách prenikla do médií informácia o tom, že by sa mal zákaz vychádzania ukončiť namiesto pôvodného 1. novembra až 15. novembra. Najnovšie sa však ukázalo, že sa zákaz predĺži iba o týždeň a bude teda platiť do 8. novembra.

Premiér oznámil aj ďalšiu dobrú správu. Občania, ktorým na celoplošnom testovaní vyjde negatívny test na Covid-19, sa môžu voľne pohybovať s tým, že musia so sebou nosiť certifikát s výsledkom. V prípade výsledku pozitívneho bude musieť dotyčný absolvovať 10-dňovú domácu karanténu. Budúci týždeň tak majú zákaz vychádzať z domu iba osoby, ktoré nebudú mať negatívny test. Cesta k lekárovi, do najbližšieho obchodu či lekárne je ale pre nich povolená, taktiež sprievod dieťaťa do školy a škôlky a venčenie psa v okruhu 100 metrov od domu. Do práce však takýto človek ísť nemôže.

Nezabudnite – prvé kolo celoplošného testovanie na Covid-19 prebehne už tento víkend – 31. októbra a 1. novembra 2020), pričom odberné miesta budú otvorené od 07.00 h do 22.00 h. Posledné stery sa majú realizovať do 21.30 h.

Celá tlačová konferencia

Zdroj/Foto: YouTube/HNtelevízia, Facebook/Igor Matovič