Minister zdravotníctva Marek Krajčí a predseda vlády SR Igor Matovič v stredu na tlačovej koferencii vyhlásili, že v aktuálnej zlej epidemiologickej situácii na Slovensku sú bezpečnejšie respirátori ako rúška a konkrétne spomenul typ FPP2 a aj jeho akciovú cenu v obchodnom reťazci Lidl. To spustilo hotovú davovú psychózu.

Jeden zo zákazníkov na svojom facebookom profile zverejnil video priamo z prešovského Lidlu, kde ľudia, ktorí hromadne vyštartovali do obchodu za cieľom nakúpiť repirátori, úplne zabudli na dodržiavanie rozostupov. Čo je ale horšie, nebáli sa ani špekulovať.

,,Prečo sme národ? Karanténa, britská mutácia, zatvorené živobytia mnohých ľudí. Potom príde štvrtková akcia v Lidli a vy sa môžete so svojimi opatreniami strčiť … hej, tam presne,” pohoršený zákazník bol taktiež svedkom taktizovania ďalšej návštevníčky obchodného reťazca.

,,Pri pokladni:Predavačka: pani, nemôžete si zobrať 30 balení, maximum je 10. Lachvatá: dobre, tak rozdelíme na 3 nákupy. Preto tolerujeme aroganciu, papalášizmus, obchádzanie pravidiel – lebo sami takí sme,” píše na sociálnych sieťach Tomas, ktorého video zdieľalo už takmer 1,5 tisíc ľudí.

Foto/Zdroj: Facebook – Tomas Callo, Lidl Slovensko