VINTAGE. Štýl, ktorý sa čoraz väčšmi dostáva do popredia. Nielen starožitný nábytok, pradávne dámske oblečenie či šperky, ale aj veľké množstvo dekorácií dýchajúcich históriou patrí do tohto jedinečného štýlu.

Bytové doplnky tohto typu sú vyrábané z tradičného materiálu, ako je drevo, sklo, porcelán alebo keramika. Keď na dekoráciách nájdete drobné praskliny, poprípade hrdzu, neľakajte sa. Majú totižto za úlohu ukazovať, že daný predmet už má nejaký ten rôčik za sebou.

4

Vnesenie drobnosti zo stredovekého vidieckeho domu či paláca do interiéru, zaručene spestrí atmosféru vašej domácnosti.

3

Originálna keramická váza, uprostred stola s kyticou naaranžovanou podľa vášho gusta, nepochybne oživí každú kuchyňu. Odporúčanými kvietkami sú hlavne ruže, konvalinky a levandule. Tieto tri druhy kvetov totižto boli používané v minulosti najčastejšie. Kuchyňu však osvieži aj porcelánový riad, najmä súpravy šálok, ale i nádobky určené na čaj, kávu, soľ, cukor a koreniny.

5

V obývačke sa skvele vynímajú aj fotorámiky s rôznymi námetmi a romantické duše iste ocenia špeciálne sklenené nádobky na sviečky. Spálňu môžete dekorovať pomocou obliečok s veselou potlačou alebo prihodením zopár menších, po obvode čipkovaných vankúšikov na posteľ.

Vintage naozaj ponúka mnohé drobnosti, ktoré zútulnia nejeden príbytok. Podľahli ste mu aj vy? :)

2

Autor: Buggy | Foto: Pinterest

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Rôzni
Táto redaktorka ešte nemá svoj redaktorský účet, pretože píše jeden zo svojich prvých článkov. Ale čoskoro... :)