Celý svet sa momentálne otriasa z veľkej tragédie, kedy plamene pohltili strechu slávnej francúzskej katedrály Notre-Dame. Nádherný parížsky skvost zasiahol rozsiahly oheň, v dôsledku čoho padla za obeť veľká časť budovy. Napriek tomu, že množstvo ľudí pri pohľade na zábery zhorenej katedrály plače, moderátor Viktor Vincze má na celú záležitosť iný názor.

Ubehlo len pár dní od momentu, kedy zahraničné i slovenské médiá zaplavili správy o horiacej historickej pamiatke, vynímajúcej sa v srdci Paríža. Rímskokatolícky katedrálny chrám tak prišiel o hlavnú vežu, strechu i stredoveké vitrážové okná. Táto udalosť je nielen z pohľadu Francúzov vnímaná ako obrovská katastrofa.

notre dame

K nešťastnému incidentu sa rozhodol vyjadriť aj slávny markizák Viktor Vincze. Jeho ostré slová však ľudí rozdelili na dva tábory – kým niektorí sympaťákovi vzdávajú hold za úprimný a reálny pohľad na vec, našlo sa i množstvo odporcov považujúcich jeho odvážne tvrdenia za neprijateľné.

,,SVETOVÁ TRAGÉDIA V NOTRE DAME? NEPREHÁŇAJME… Múry držia, veže stoja, zvony budú zvoniť. Zachránili Kristovu tŕňovú korunu, rúcho svätého Ľudovíta, výnimočný organ je neporušený. Zvládol to oltár, drevená kazateľnica, interiérové sviečky sa ani len neroztopili. No predovšetkým, nikto sa vážne nezranil ani nezomrel. Čo teda tragédiou nazývajú davy smutných turistických fotiek a komentárov?” prekvapil Viktor tvrdiac, že jedna zhorená drevená strecha sa za žiadnu veľkú tragédiu považovať nedá.

Viktor vincze

Manžel Adely Vinczeovej sa ďalej pozastavuje nad tým, ako sa zástancovia kresťanstva ihneď začali odvolávať na možné radikálne útoky, ktoré doteraz dokázané neboli. Napriek tomu, že hviezda Televíznych novín dodáva, že mu pohľad na zábery z požiaru v Notre-Dame rozhodne príjemný nebol, reakcie verejnosti i médií boli podľa neho nanajvýš prehnané.

Ľudia sa rozdelili na dva tábory

Viktorove slová rozvírili medzi ľuďmi zastávajúcimi odlišné názory obrovskú diskusiu. ,,Ja by som skôr chcela vedieť… prečo Vy, “známe tváre” máte stále pocit, že tá vaša pravda a váš pocit je ten správny? Ak chce niekto plakať trebárs aj nad jedným rozbitým oknom na katedrále, prečo by nemohol?” ozvala sa pobúrená fanúšička. ,,Pre niekoho, kto v tej krajine nežije, to môže byť len drevo, pre iného kus histórie a dedičstva,” znela ďalšia reakcia.

Napriek tomu, že viacerí znepokojení Slováci sa do manžela Adely Vinczeovej poriadne pustili, našlo sa aj mnoho zástancov tohto postoja. A ku ktorej názorovej skupinke sa prikláňate vy? Súhlasíte s Viktorovým tvrdením alebo ste proti? Dajte nám vedieť do komentárov na Facebooku – celý jeho príspevok si môžete prečítať nižšie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

vincze

viktor vincze

Zdroj: Instagram/viktorvincze | Foto: Instagram/Viktorvincze, YouTube