Slovensko včera obletela smutná správa o úmrtí fenomenálneho slovenského zabávača Jozefa Nodžáka, známeho pod prezývkou „Majster N“. Kráľ slovenských detí skonal po boji so zákernou chorobou vo veku 71 rokov. Jeho náhla smrť zarmútila aj obľúbeného moderátora Vila Rozborila.

Jozef Nodžák “Majster N” bol obľúbeným zabávačom najmä v 90-tych rokoch minulého storočia. Milovali ho snáď všetky vekové kategórie vďaka jeho láskavému a ľudskému humoru. Jeho smrť zasiahla širokú verejnosť i známe osobnosti. Na svojom facebookovom profile sa so svojím zármutkom nad odchodom veľkého človeka zdôveril aj obľúbený moderátor Vilo Rozboril. Na Majstra N spomína s láskou a úctou: “V živote som nestretol nikoho tak pozitívneho a vždy dobre naladeného.”

Odkaz do neba

“Dnes som sa dozvedel, že zomrel tento človek. Vlastne, on bol tak trochu mimozemšťan. A ak ním bol, tak sem prišiel z nejakej krásnej planéty, kde sú všetci dobrí, milí a láskaví. V živote som nestretol nikoho tak pozitívneho a vždy dobre naladeného. Absolvovali sme spolu desiatky predstavení. Vždy, keď sme sa uvideli, to bol gejzír srandy. Ale tiež prajnosti. Vyrástlo na ňom niekoľko generácií slovenských detí. Niekoľko mojich náhodných stretnutí s ním bolo veľmi úsmevných. Pamätám si posledné. V Auparku. Po pár minútach jeho vtipných slov, ktoré z neho išli ako tajfún, mi hovorí: “Vilo, tam je taký bezdomovec, nedáme mu nejaké peniaze? Daj 5 eur, ja mu to zanesiem.” Úprimne, myslel som si, že je na tom zle, tak som vytiahol “dvacku”, nech si prilepší. A keď sme sa rozlúčili, len zo zvedavosti som ho trošku sledoval, čo spraví. Jožko zamieril k tomu chlapíkovi a tú “dvacku” mu dal. Zahanbil som sa. Jeho choroba vraj trvala 2 dni, to stretnutie bolo pred pár mesiacmi. O svojich starostiach nepovedal ani slovko.
Milý Jožko Nodžák, Majster N, bolo mi cťou Ťa roky poznať. Najradšej by som si na Tvoju počesť upil z Tvojho Žabieho slizu. Česť Tvojej pamiatke, milý Jožo!”

Zdroj/Foto: Facebook