Popularita Viktora Vinczeho vysoko stúpla po tom, ako v prvej sérii zábavnej šou Tvoja tvár znie povedome zahviezdil na celej čiare. Krátko nato prišli lukratívne pracovné ponuky či manželstvo s našou najúspešnejšou moderátorkou Adelou Vinczeovou. Dnes je z Viktora uvedomelý mladý muž, ktorého názor zaujíma tisíce Slovákov.

Hoci známy markizák nepatrí medzi celebrity, ktoré by témy zo súkromia radi a príliš často otvárali na sociálnych sieťach, no keď už ide do tuhého, dokáže sa otvorene vyjadriť. Nedávno tak napríklad prehovoril do duše všetkým, neustále sa zaoberajúcim založením rodiny s Adelou.

vinczeovci

Najnovšie si Viktor vzal na paškál tému, ktorá aktuálne rezonuje nielen našou krajinou, ale v podstate celým svetom. V poslednej dobe sa totiž stalo veľmi moderným trendom bojovať proti šíreniu plastov a mnohí Slováci začali byť aktivitami pre lepšie životné prostredie doslova posadnutí. Moderátorovi Televíznych novín však istá vec nedá spávať a rozhodol sa preto rozpačité postoje vyjadriť verejne.

Viktorove ostré slová

Po tom, ako jeden zo slovenských obchodných reťazcov prijal rozhodnutie o nebalení uhoriek do fólií, Viktor otvorene poukázal na nedostatky a riziká tohto konania. ,,Jeden z našich reťazcov dnes ohlásil, že prestane predávať uhorky zabalené vo fólii, ušetrí tak vraj 15 ton zbytočného plastového odpadu ročne. Všetko v mene udržateľnosti životného prostredia. Ale čo na to samotné životné prostredie? Uhorky sa v celej Európe balia do tenkého plastu, pretože vydržia až trikrát dlhšie, ako ich nebalená verzia. Keďže ich do veľkej časti tvorí voda, vďaka fólii tak rýchlo nevyschnú, “ pozastavil sa sympaťák nad novým krokom slovenskej obchodnej siete, ktorý zjavne považuje za príliš premotivovaný.

,,Prečítal som si tlačovú správu reťazca k tejto novinke, ale nikde v nej nenachádzam odpovede na otázky, ktoré by sa manažérov spoločnosti určite spýtala Matka príroda: ušetríte síce 15 ton plastu, ale koľko ton zvädnutých uhoriek predčasne vyhodíte do koša vy alebo vaši zákazníci? Aké množstvo CO2 sa tak zbytočne vyprodukuje na pestovanie a dodávku uhoriek, ktoré sa znehodnotia?” položil Adelin manžel podstatné otázky.

Viktor Vincze

Viktor Vincze prostredníctvom verejného statusu otvoril tému, ktorá sa momentálne pre slovenských obchodníkov či podnikateľov stáva prioritou číslo jeden. Zároveň ale podotkol, že využiteľnosť plastov má predsa len svoje opodstatnenie a ľudia by sa mali zamerať skôr na hľadanie ich rozumného využitia v súlade s prírodou.

Markizákov status rozvíril búrlivé diskusie, pričom množstvo ľudí mu dáva za pravdu. Kompletný príspevok Viktora Vinczeho nájdete nižšie. A čo si o jeho názore myslíte Vy? Určite nám dajte vedieť do komentárov na Facebooku!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Viktor Vincze

Zdroj: Instagram/viktorvincze | Foto: Instagram/Viktorvincze, topkysk