Známy manželský pár Adela a Viktor Vinczeovci aktuálne trávia dni v karanténe, keďže sa obaja nakazili nevyspytateľným koronavírusom. Spočiatku vyzeral zdravotný stav markizáckeho moderátora veľmi dobre, no všetko sa zmenilo a momentálne s Covidom-19 bojuje v posteli. Po tom, ako Viktor otvorene prehovoril o nepríjemných ťažkostiach, našla sa žena, ktorá chorého bruneta škaredo osočila – on sa rozhodol aj napriek bolestiam zareagovať.

,,V nedeľu teplota rovno vystrelila nad 40 stupňov. Paralen ju stlačí na 38, no o dve hodiny je zakaždým späť. V noci šialená zimnica. Aby som bol schopný zaspať, musel som si ľahnúť v čiapke,“ uviedol na sociálnych sieťach Viktor Vincze, ktorý len dva dni predtým avizoval, že jeho zdravotný stav je zatiaľ v poriadku.

Známy moderátor si uvedomuje, že vďaka popularite na Instagrame vie osloviť kvantum ľudí, ktorým jeho neľahký priebeh koronavírusu môže otvoriť oči, a preto sa netají žiadnymi symptómami a otvorene hovorí o svojich ťažkostiach. Kým pre mnohých sledovateľov Viktora je jeho zámer zreteľný, iní ho zavalili kritikou. Práve im nakazený markizák venoval jansý príspevok.

,,“Zapredaný hajzel, koľko ti zaplatili? Utri si soplík a neodrbávaj nás“ píše mi paní so slovom láska v profile a fotkami, na ktorých pózuje so svojimi malými deťmi. No už len Buddhove citáty chýbajú,“ prezrádza ekológ, ktorý však tuší, prečo sa stal cieľom kritiky neznámej.

,,Poznáte to, keď decká prechádzajú na nočnej hre lesom a zopár tých najväčších frajerov z celého tábora sa neadekvátne hlučne rozpráva, aby potlačili vlastný strach? Výsmešných či bagatelizujúcich komentátorov takisto nie je väčšina, oni sú len rovnako hluční, lebo sa len rovnako boja,“ vysvetľuje bez rozčúlenia tvár spravodajstva televízie Markíza.

,,Je mi zle, kedykoľvek sa postavím. Neviem zaspať, napriek zjavnej únave. Mám horúčkové prejavy, aj bez horúčky. Tlačí ma hrudník a drhne do suchého kašľa bez náznaku zlepšenia. Nie, môj stav sa nedá porovnať s ťažkými diagnózami, ani zásadnými covidovými prejavmi, nezomieram, zvládam, nevyplakávam. Ale som mladý, zdravý, športujúci, otužujúci sa človek, ktorý od detstva nebol chorý a ktorého to teraz položilo,“ Vincze opätovne opisuje priebeh vírusu, s ktorým aktuálne zápasí.

,,To isté sa pokojne môže stať aj vám, nech si o svojej kondícii myslíte čokoľvek. Pre niekoho je priebeh ľahký, ale počet ľudí v nemocniciach je rekordný. A tam je priebeh náročný aj pre zdravotný personál melúci z posledných síl. Ja si soplík utriem. Ale môj soplík može niekomu inému veľmi skomplikovať život. Preto o svojej korone hovorím. A márne čakám, že mi za to niekto zaplatí,“ moderátor na záver ozrejmil dôvody, prečo zdieľa podrobnosti boja s Covidom-19. Viktorovi aj Adelke prajeme skoré uzdravenie a veľa síl!

Foto/Zdroj: Instagram/viktorvincze